خوزستان خبر
کد خبر: 2070       یکشنبه 14 بهمن 1397 در 15:36
| ف | | |

از ضرورت آمادگی برای بارش‌های قوی در خوزستان تا لزوم پرداخت خسارت کشاورزان

از ضرورت آمادگی برای بارش‌های قوی در خوزستان تا لزوم پرداخت خسارت کشاورزان

جلسه‌ای با هدف بررسی وضعیت سیل در استان خوزستان باحضور اعضای شورای مدیریت بحران استان برگزار و در آن پیرامون تمهیدات لازم تصمیماتی اتخاذ و نسبت به آخرین وضعیت گزارشی ارائه شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی خوزستان خبر از اهواز، جلسه‌ای با هدف بررسی وضعیت سیل در استان خوزستان باحضور اعضای شورای مدیریت بحران استان برگزار و در آن پیرامون تمهیدات لازم تصمیماتی اتخاذ و نسبت به آخرین وضعیت گزارشی ارائه شد.

در این نشست، جمال عالمی نیسی با اشاره به وجود مشکلاتی در سه بخش رودخانه‌های کارون، کرخه و دز اظهار داشت: حوزه بیشترین خطر را به همراه دارد که دبی ان در مقطعی به یک هزار و 100 میکروموس می‌رسد.

وی با اشاره به این‌که وضعیت حوزه دز روستاهای منطقه بامدژ را تهدید می‌کند، بیان کرد: فرسودگی تاسیسات سازمان آب و برق بیشترین میزان خسارت براثر بارندگی اخیر و جاری شدن را در استان خوزستان ایجاد کرد. نفوذ آب به مزارع شهرستان به دلیل مشکلات موجود در دریچه‌های این سازمان در  کانال‌ها بود.

فرماندار اهواز عنوان کرد: اگر زهکش‌های آسیب دیده در روزهای اخیر بسته نمی‌شد بدون شک تمام شهر الهایی به زیر آب می‌رفت و وضعیت بدتری را شاهد می‌بودیم.

وی با اشاره به در خطر بودن بخش اسماعیلیه حوزه رودخانه کارون، گفت: سیل‌بندهای منطقه فاقد وضعیت مطلوب هستند که نیاز به رسیدگی به وضعیت آنها وجود دارد.

عالمی‌‌نیسی با اشاره به در خطر افتادن تالاب بامدژ با افزایش حجم آب ورودی حوزه دز، اظهار داشت: باید در جهت دور شدن خطر از منطقه تالاب بامدژ تلاش کرد و از انجام هیچ کاری نباید دریغ کرد.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است