خوزستان خبر
کد خبر: 2067       شنبه 13 بهمن 1397 در 10:43
| ف | | |

۶ سینمای جدید در استان خوزستان افتتاح می‌شود

 ۶ سینمای جدید در استان خوزستان افتتاح می‌شود

معاون ارشاد استان خوزستان با اشاره به این‌که ۲۰ سینمای فعال در استان خوزستان وجود دارد، گفت: مقدمات و کارهای افتتاح ۶ سینمای دیگر در استان فرهم شده تا به مجموعه سینماهای استان اضافه شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی خوزستان خبر از اهواز، ناصر چنانی در مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم فجر در خوزستان که در سینما ساحل اهواز برگزار شد، اظهار داشت: جشنواره فیلم فجر با ایام فاطمیه امسال تقارن پیدا کرده که این مناسبت را تسلیت عرض می‌کنم.

وی با اشاره به دهه فجر و شهدای هشت سال دفاع مقدس، انقلاب اسلامی و مدافع حرم، بیان کرد: هرآنچه که امروز در کشور وجود دارد و در عزت، غرور و سرافرازی زندگی می‌کنیم مدیون خون شهدا است.

معاون هنری سینمایی اداره کل ارشاد و فرهنگ اسلامی استان خوزستان افزود: مدیون شهدا هستیم که چنین فضا، بستر و امنیتی را برای کشور با تقدیم جان خود برای ما فراهم کردند که یاد و خاطره آنها و امام راحل را گرامی می‌داریم.

وی با اشاره به این‌که امروز 20 سینمای فعال در استان خوزستان وجود دارد، گفت: مقدمات و کارهای افتتاح 6 سینمای دیگر در استان فرهم شده تا به مجموعه سینماهای استان اضافه شود.

چنانی عنوان کرد: خوزستان از معدود استان‌هایی است که علاوه بر سینماهای ثابت در شهرستان‌ها، 9 سینمای سیار در شهرستان‌های فاقد سینما نیز فراهم شده است.

معاون هنری سینمایی اداره کل ارشاد و فرهنگ اسلامی استان خوزستان بیان کرد: برای تربیت نسل خوب در حوزه سینما سه انجمن در استان خوزستان فعال هستند و بنا است که برای اولین بار پنج انجمن سینمای دیگر تا پایان سال جاری را نیز فعال کنیم.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است