خوزستان خبر
کد خبر: 2059       یکشنبه 07 بهمن 1397 در 21:48
| ف | | |

ایجاد 3 محل اسکان اضطراری افراد گرفتار سیل در شوش و دزفول

ایجاد 3 محل اسکان اضطراری افراد گرفتار سیل در شوش و دزفول

سه محل اسکان اضطراری در شهرستان های شوش و دزفول برای افراد گرفتار در سیل ایجاد شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی خوزستان خبر از شوش ، مدیر عامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت : در حال حاضر مناطقی از شهرستان های شوش، دزفول، دشت آزادگان و شوشتر از سیلاب و آبگرفتگی متأثر شده اند.

علی خدادادی افزود : در شهرستان شوش، روستاهای شیخ مندی، بیت یدی، کاظم حیدر، خلیفه حیدر، مزرعه شبلی، زلید دبات، بیت یباره، بیت سیدخلف، بیت نور، بیت غایب و بیت محارب درگیر سیلاب اولیه هستند.

وی ادامه داد :یک اردوگاه اسکان اضطراری به استعداد ۵۰۰ نفر در روستای آهودشت شهرستان شوش و اردوگاه دوم نیز در روستای سید خلف در حال استقرار است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر خوزستان با اشاره به اینکه روستای بنه عاطی در بخش چغامیش و مناطق زاویه مشعلی، زاویه حمودی، زاویه عزیب و روستاهای شهید بهشتی و ده نور در شهرستان دزفول متأثر از سیلاب اولیه هستند ، گفت : روستای بنه عاطی از توابع بخش چغامیش دزفول با توجه به احتمال وقوع سیلاب و ابگرفتگی شدید و با همکاری بخشداران و مسئولان و اهالی این روستا تخلیه شد.

خدادادی با بیان اینکه یک  اردوگاه اسکان اضطراری به استعداد ۳۲۰ نفر در سه نقطه امن در نزدیک روستای بنه عاطی در بخش چغامیش آماده برپایی است که در صورت نیاز توسط عوامل امداد و نجات جمعیت هلال احمر دزفول به سرعت برپا می شود ، افزود :  کمپ نوروزی، استادیوم مجدیان و سالن ورزشی دانشگاه فرهنگیان شهرستان دزفول نیز برای اسکان اضطراری روستائیان آماده شده اند.

وی ادامه داد :  روستاها و مناطق حاشیه رودخانه کرخه از جمله آلبوعفری، حجیه، چولانه، سمومیه، بنی نعامه، بیت کوار، رمیم، میهن آباد، دفار، مچریه، کصر و شهرهای بستان و رفیع  در شهرستان دشت آزادگان  و روستاهای چم کنار، یذاب، دوهول، یباله رحمان، یریح و عبدالنبی در شهرستان شوشتر متأثر از سیلاب اولیه هستند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر خوزستان  گفت :روستای چم کنار با توجه به احتمال وقوع سیلاب و آبگرفتگی شدید تخلیه و  نیروهای امداد و نجات جمعیت هلال احمر در سایر روستاها در حال ارزیابی هستند.

خدادادی افزود : در روزهای گذشته با توجه به آبگرفتگی و سیل در روستای مچریه، عملیات امدادرسانی توسط نیروهای امداد و نجات هلال احمر دشت آزادگان انجام و و اقلام امدادی از قبیل چادر، پتو، نایلون پوششی، موکت، والور، فانوس و مواد غذایی در بین 35 خانوار این روستا توزیع شده است.

وی همچنین از آماده باش تمامی نیروهای امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان برای خدمت رسانی به هموطنان خبر داد.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است