خوزستان خبر
کد خبر: 2038       یکشنبه 16 دي 1397 در 17:22
| ف | | |

برگزاری چهارمین نشست پیگیری حل مشکلات شرکت نیشکر هفت تپه و گروه ملی

 برگزاری چهارمین نشست پیگیری حل مشکلات شرکت نیشکر هفت تپه و گروه ملی

چهارمین نشست پیگیری حل مشکلات شرکت نیشکر هفت تپه و گروه ملی با حضور دادستان اهواز ، مدیران کارخانه هفت تپه و جمعی از مسئولین استان امروز در اهواز برگزار شد .

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی خوزستان خبر از اهواز، قائم مقام شرکت  نیشکر هفت تپه در این جلسه گفت کارخانه آماده بکار است  ولی به دلیل بارندگی های اخیر مدتی برداشت با تاخیر روبرو شد . 
کیومرث کاظمی افزود: طی یک برنامه ریزی سه تا چهار ساله تلاش می شود کارخانه به ظرفیت واقعی برسد و مسایل نیروی انسانی و طبقه بندی مشاغل در حال انجام است.
وی در ادامه افزود: اگر طبق پیش بینی های بارندگی های دیگری در راه نباشد اوایل هفته آینده برداشت را آغاز می کنیم .
در ادامه فرماندار شوش تصریح کرد : بعد از 12 سال انتخابات شورای کار در هفت تپه برگزار شد تا از این طریق کارگران خواسته های خودرا بیان کنند .
غزی افزود: در حال حاضر 5 هزار کارگر در هفت تپه مشغول به کار هستند .
مدیر عامل توزیع برق خوزستان در این جلسه با اشاره به حجم برق خانگی و برق شرکت گفت : کشت و صنعت نیشکر در مجموع حدودا 26میلیارد تومان به برق بدهی دارد ، برق کارخانه هفت مگابات است که باید یک انشعاب صنعتی بگیرند تا انشعاب خانگی آن ها که پنج مگاوات است جدا شود.
غضنفری افزود: بیش از چهار میلیارد تومان هزینه یک دیماند از شرکت توزیع برق است .
مدیر کل تامین اجتماعی خوزستان در ادامه این جلسه گفت : از مجموع بیش از چهار میلیون جمعیت استان سه میلیون نفر را در استان تحت پوشش قرار دادیم .
آقای مرعشی افزود: در کارگاههای سازمان تامین اجتماعی از سال95 تاکنون 1 هزار و 147نفر را در شرکت هفت تپه بازنشسته کردیم بدون آنکه شرکت یک ریال به سازمان پولی داده باشد تاکنون بیش از 351 میلیارد تومان شرکت به مابدهکار است ، البته مجموعه مطالبات ما جریمه بدهی ها نصف آن کاهش می یابد اگر این بدهی ها تقسیط یک سال شود و پرداخت شود .
وی در ادامه تصریح کرد : شرکت باید ماهانه هزینه های جاری بیمه که نزدیک به دو میلیارد و نیم تومان است را پرداخت که حداقل بر بدهی های جاری افزوده نشود ، پنجاه و پنج میلیارد تومان بدهی مربوط به بیمه چهار درصدی بازنشستگان هفته تپه است که باید پرداخت شود تا حداقل در گام اول 25 میلیارد تومان را به ما بدهند تا کار بازنشستگی بقیه پیش برود.
در این جلسه مصوب شد نود و هفت نفر در شرکت بازنشسته شوند و شرکت دومیلیارد تومان نقد پرداخت کند و سه میلیارد تومان هم در 9 ماه به صورت تقسیط به تامین اجتماعی واگذار وبابت 50 میلیارد تومان بدهی بازنشستگان قبلی آقای اسد بیگی مدیرعامل شرکت نیشکر هفت تپه یک ملکی را برای تهاتور در طی یک ماه معرفی کند .  

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است