خوزستان خبر
کد خبر: 2033       جمعه 14 دي 1397 در 16:18
| ف | | |

امام جمعه اهواز:

شکست توطئه های دشمنان با حضور ملت همیشه در صحنه ایران

شکست توطئه های دشمنان با حضور ملت همیشه در صحنه ایران

امام جمعه اهواز گفت : با حضور مردم همیشه در صحنه ایران تمام توطئه های دشمنان با شکست مواجه شده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی خوزستان خبر از اهواز، آیت الله سید محمد علی موسوی جزایری در خطبه های نماز جمعه با بیان این مطلب افزود : ملت ایران در تمامی صحنه های انقلاب حماسه ها آفریده و موجب شکست دسیسه های دشمنان شده اند.
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران با حضور مردم انقلابی و هدایت های حضرت امام خمینی (ره) به پیروزی رسیده و امروز با رهبرهای مقام معظم رهبری راه پیشرفت و تعالی را می پیماید ادامه داد : در 19 دی ماه 56 طلاب ، علما و مردم قم بر علیه مقاله اهانت آمیزی وابستگان رژیم پهلوی به حضرت امام خمینی (ره) در روزنامه اطلاعات تظاهرات کرده و ماموران رژیم ستمشاهی جمع زیادی را به شهادت رساندند .
امام جمعه اهواز اظهارداشت : این خیزش مردم قم موجب قیام بزرگ ملت ایران و به ثمر رسیدن آن در 22 بهمن 1357 و استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شد.
خطیب جمعه اهواز در بخش دیگری از سخنان خود گفت : رضاخان قصد داشت سیاست و برنامه کشف حجاب در ایران را اجرا کند اما با مقاومت علما و مردم نتوانست این توطئه را اجرا و توسط حامیان خود از اریکه قدرت به پائین کشیده شد و از حکومت خلع شد.
آیت الله موسوی جزایری با گرامی داشت یاد و خاطره شهید گرانقدر علم الهدی و دیگر شهدای 16 دی هویزه افزود : شهید علم الهدی به همراه دانشجویان پیرو خط امام و جوانان دلاور دراین روز در مقابل رژیم متجاوز بعث عراق ایستادند و جان خود را فدای اسلام ، انقلاب و میهن کردند.
وی همچنین از ساخت یک مجموعه بزرگ مذهبی ، فرهنگی ، آموزشی و ورزشی در اهواز توسط آستان قدس رضوی خبر داد و اظهارداشت : از تولیت و تلاشگران آستان قدس رضوی برای ساخت این مجموعه بزرگ و مهم تقدیر و تشکر می کنیم .

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است