خوزستان خبر
کد خبر: 2017       سه شنبه 11 دي 1397 در 12:57
| ف | | |

تا هفته آینده؛

جایگزینی کانال سلمان به جای طرح غدید در اهواز

جایگزینی کانال سلمان به جای طرح غدید در اهواز

آب شرب مورد نیاز شهرهای اهواز، حمیدیه، باوی و کارون ظرف یک هفته آینده از طریق کانال سلمان تامین و به طور موقت جایگزین طرح آبرسانی غدیر خواهد شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی خوزستان خبر از اهواز، استاندار خوزستان در بازدید از طرح آبرسانی کانال سلمان گفت: حدود یک ماه از بروز مشکل در تامین آب شرب مردم اهواز از طریق کانال آبرسانی غدیر می گذرد و مردم این شهر به ویژه ساکنان واقع در مناطق انتهایی کانال آبرسانی همچون مهدیس، کوی رمضان و منبع آب با مشکلاتی مواجه شده اند.
غلامرضا شریعتی افزود: خسارت وارد شده به کانال پای پل طرح آبرسانی غدیر و تاسیسات ام الدبس بالغ بر 700 میلیارد ریال است که به علت همین حجم بالا از خسارت، در سال های متمادی مورد تعمیرات اساسی قرار نگرفته است.
وی با اشاره به اینکه درحال حاضر پیمانکاران متعدد درحال تعمیر کانال آبرسانی غدیر هستند تصریح کرد: عملیات تعمیر این خط تا اسفندماه سال جاری به پایان می رسد ، اما برای کاهش مشکلات مردم طرح ضربتی تامین آب شرب از طریق کانال سلمان واقع در بالادست حمیدیه به عنوان یک طرح پدافند غیر عامل در دستور کار قرار دارد.
استاندار خوزستان با اشاره به اینکه درحال حاضر میزان شوری آب شرب اهواز قابل قبول است ادامه داد: امیدواریم ظرف یک هفته آینده آب شرب مورد نیاز از طریق این کانال به مناطل مردم منتقل شود.
بنابراین گزارش حدود یک ماه از شکستگی لوله در طرح آبرسانی غدیر می گذرد که همین مساله سبب قطعی مکرر آب در اهواز شده است.
حدود 60 درصد آب شرب اهواز از طریق کانال آبرسانی غدیر تامین می شود.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است