خوزستان خبر
کد خبر: 2002       چهارشنبه 05 دي 1397 در 17:08
| ف | | |

استاندار اعلام کرد؛

مجوز جذب پنج هزار معلم در خوزستان گرفته شد

مجوز جذب پنج هزار معلم در خوزستان گرفته شد

استاندار خوزستان گفت: مجوز جذب پنج هزار نفر به عنوان معلم در آموزش و پرورش استان گرفته شده است که امید است به زودی این کار در شرایط کاملا عادلانه انجام شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی خوزستان خبر از اهواز، غلامرضا شریعتی  در همایش بزرگداشت هفته سواد آموزی درتالار طلائیه اهواز با حضور آموزشیاران نهضت سواد آموزی استان ، بیان کرد: جذب این تعداد می تواند در افزایش کیفیت آموزش و توزیع عادلانه امکانات نیرو تعلیم و تربیت در استان تاثیرگذار باشد.
استاندار خوزستان با اشاره به اینکه میانگین رشد سوادآموزی کشور سالانه 2/3 درصد است گفت: استان با رشد سالانه 2.8 درصد در حوزه سوادآموزی بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد.
وی گفت: گسترش سوادآموزی در جامعه مهمترین عامل کاهش آسیب های اجتماعی است.
استاندار خوزستان ادامه داد: مجموعه سوادآموزی به عنوان یک نهاد تاثیرگذار فرهنگی از ابتدای انقلاب تاکنون موفقیت های گسترده ای را در سطح جامعه رقم زده است، درصد سوادآموزی از 47/5 درصد قبل از انقلاب به 92/5 در سال 95 رسیده است .
شریعتی بیان کرد: ارتقای شاخص های سوادآموزی ارتباط معناداری با کاهش میزان آسیب های اجتماعی در جامعه دارد زیرا فرد باسواد کمتر به سمت ارتکاب بزه های اجتماعی می رود، به همین دلیل باید همه تلاش ها در راستای ارتقای وضعیت سوادآموزی و دانش متمرکز شود.
وی با اشاره به اهمیت کاهش فاصله سوادآموزی بین زنان و مردان در جامعه،اظهار داشت: این فاصله با تلاش های صورت گرفته توسط مجموعه سوادآموزی کشور به 5 درصد رسیده است.
استاندار خوزستان گفت: بانوان ظرفیت های بالایی در همه حوزه های عملکردی کشور دارند، تنها راه استفاده از این ظرفیت عظیم گسترش سوادآموزی و دانش در بین جامعه بانوان است.
شریعتی با اشاره به طرح های سوادآموزی بیان کرد:یکی از این طرحها راه اندازی مراکز یادگیری محلی است ، راه اندازی این مرکز در زندان در راستای آموزش سواد به زندانیان می تواند کمک بسیار خوبی به جامعه در کاهش آسیب های اجتماعی و خشونت باشد.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است