خوزستان خبر
کد خبر: 1998       سه شنبه 04 دي 1397 در 10:03
| ف | | |

حفاری بیش از ۱۴۲ هزار متر چاه نفت و گاز در ۹ ماهه امسال

 حفاری بیش از ۱۴۲ هزار متر چاه نفت و گاز در ۹ ماهه امسال

ناوگان شرکت ملی حفاری ایران در ۹ ماه سال جاری ۱۰۵ حلقه چاه نفت و گاز را در مناطق نفتخیز کشور حفر و تکمیل کرده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی خوزستان خبر از اهواز، سرپرست معاونت مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری گفت : در این مدت متخصصان و کارکنان عملیاتی شرکت موفق به ثبت 142 هزار و 450 متر حفاری در بخش‌های خشکی و دریا شدند.
محمد آل خمیس افزود : از تعداد چاه‌ های حفر شده 47 حلقه توسعه‌ای و 58 حلقه تعمیری بوده است که 73 حلقه آن در گستره عملیاتی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و دو حلقه در حوزه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران حفر و تکمیل شد.
وی ادامه داد : از ابتدای فروردین تا پایان آذرماه همچنین شش حلقه چاه در مناطق عملیاتی شرکت نفت فلات قاره، 14 حلقه در طرح‌های توسعه‌ای شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) و 10 حلقه در قالب پروژه حفاری و تکمیل شد.
سرپرست معاونت مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری اظهار کرد: از مجموع تعداد چاه‌ها و متراژ حفاری در این مدت، هفت حلقه چاه و 15 هزار و 551 متر حفاری مربوط به آذرماه است.
وی افزود: در این مدت عملیات حفاری دو حلقه چاه اکتشافی نیز با به کارگیری دکل‌های حفاری 32 و 33 فتح در دو منطقه خنج در استان فارس و شادگان در استان خوزستان آغاز شد و این در حالی است که هم اکنون دستگاه 74 فتح برای حفر یک حلقه چاه اکتشافی دیگر برای مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران آماده می‌شود.
آل خمیس گفت: با تلاش شبانه روزی کارکنان این شرکت در بخش‌های عملیاتی، فنی و پشتیبانی در 9 ماه امسال حفاری 10 حلقه چاه 79 روز زودتر از برنامه پیش بینی شده از سوی کارفرما به اتمام رسید که یک حلقه آن در آذرماه با چهار روز جلوافتادگی تحقق یافت.
سرپرست معاونت مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری خاطرنشان کرد: هم اینک این شرکت 72 دستگاه حفاری سبک، سنگین و فوق سنگین در تملک دارد که از این تعداد 69 دکل خشکی و سه دکل دریایی است.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است