خوزستان خبر
کد خبر: 1995       چهارشنبه 05 دي 1397 در 09:03
| ف | | |

خودکفایی

تعمیر اساسی توربین سولارساترن در خوزستان

تعمیر اساسی توربین سولارساترن در خوزستان

توربین سولارساترن به همت متخصصان شرکت نفت و گاز آغاجاری تعمیر اساسی شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی خوزستان خبر از اهواز، مدیرعامل شرکت بهره‎برداری نفت و گاز آغاجاری گفت: توربین سولارساترن مدل MDG۱۲۰۰ واحد بهره‎برداری شماره٣ با توانمندی نیروهای داخلی در شرکت نفت و گاز آغاجاری تعمیر و راه‎اندازی شد.
ابراهیم پیرامون افزود: به منظور بهینه‎سازی تجهیزات فرآیندی و صیانت از سرمایه‎های ملی، توربین سولارساترن با ظرفیت اسمی ٢٤٠ هزار بشکه در روز به همت متخصصان داخلی شرکت و با استفاده از دانش بومی تکمیل و راه‎اندازی شد.
وی ادامه داد: توربین سولارساترن به دلیل آسیب و اشکالات فنی، سال‌های متمادی از مدار عملیاتی خارج شده بود و از قطعات سالم آن به عنوان یدکی توربین‎های مشابه استفاده می‎شد. بنابراین با وجود تحریم‎ها و تنگناهای موجود در بخش خرید تجهیزات خارجی، تعمیرات اساسی توربین در دستور کار قرار گرفت و با بهره‎گیری از تجربه و دانش‎کاری متخصصان داخلی تنها در ۱۰۰ روز کاری تعمیر و راه‎اندازی شد.
مدیرعامل شرکت بهره‎برداری نفت و گاز آغاجاری، سود و صرفه اقتصادی حاصل از انجام این عملیات را رقمی بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال اعلام و تصریح کرد: نوسازی و راه‎اندازی مجدد توربین سولارساترن در شرایط کنونی برگ زرین دیگری بر افتخارات صنعت نفت است،‌زیرا تامین یک دستگاه توربین در شرایط کنونی بسیار دشوار است و هزینه‎های گزافی دارد.
شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری از جمله شرکتهای تابعه شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب است که روزانه با تولید حدود 17 هزار و 500 بشکه نفت و همچنین 30 هزار و 870 بشکه مایعات گازی برای صادرات ، وظیفه مهم تولید نفت و گاز را برعهده دارد.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است