خوزستان خبر
کد خبر: 1983       سه شنبه 27 آذر 1397 در 14:20
| ف | | |

"بازاریابی" پیش نیاز ایجاد فضای تازه برای تجارت خوزستان با کشور قطر است

استاندار خوزستان با اشاره به این‌که برای جام جهانی در قطر باید برنامه‌ریزی داشته باشیم، گفت: از طریق کارهای عمرانی عمده در قطر، تولیدات و کارخانه‌ها را فعال و مواد اولیه لازم را برای شرکت‌ها فراهم کرد.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی خوزستان خبر از اهواز، غلامرضا شریعتی در جلسه با صادرکنندگان برتر استان خوزستان اظهار داشت: امیدواریم اهتمام در امر صادرات به ویژه در شرایط کنونی و تحریم، بیشتر به این مساله توجه و شرایط را به نحوی فراهم کنیم تا از پتانسیل‌های موجود در کشور و خوزستان بهره‌مند شویم.

وی بیان کرد: به نحوی مقررات ساماندهی و برای تسهیل این امر مقررات‌زدایی کنیم که صادرکنندگان را در بروکراسی‌های اداری خسته نکنیم. صادرت کنندگان تنها باید به فکر صادرات، رونق و توسعه آن باشند.

استاندار خوزستان ادامه داد: با خلق بخشنامه‌ها و مقررات شبانه یا ساعتی تمام برنامه‌ها و چارچوب‌هایی که برای سال‌ها طراحی کردیم را به هم نزنیم. در زمینه قطر دولت و کشور حساب ویژه‌ای باز کرده و شرایط به نحوی است که امکان گسترش این امر وجود دارد.

وی افزود: الحمدالله در بازار عراق نسبتا خوب ظاهر شدیم و باید بهتر از این سطح و با ظرفیت بیشتر ورود کنیم. در دیدار اخیر با سفیر ایران در عراق و بحث‌های پیرامون مسائل صادرات، ایشان امیدوار بودند که صادرات به 8.5 میلیارد دلار در عراق برسد که در سال گذشته 6 میلیارد دلار بوده و یک و نیم میلیارد دلار نیز برق و گاز بوده است.

شریعتی با تأکید بر توسعه صادرات در بخش برق و گاز با کشور عراق، بیان کرد: موانعی در مرزها وجود دارد که در این زمینه کارگروهی ایجاد شده تا موانع را حل و برطرف کنند و اختیارات را به این کارگروه تفویض کردیم تا شرایط را برای سیاست دولت در این زمینه مهیا کرد.

استاندار خوزستان خاطرنشان کرد: در زمینه قطر زمینه فراهم است و دولت نیز اهتمام جدی دارد و باید فرصت‌ها را برای هدفگذاری استان خوزستان در این زمینه مغتنم شمرد.

وی با اشاره به این‌که برای جام جهانی در قطر باید برنامه‌ریزی داشته باشیم، گفت: از طریق کارهای عمرانی عمده در قطر، تولیدات و کارخانه‌ها را فعال و مواد اولیه لازم را برای شرکت‌ها فراهم کرد. چنین ظرفیتی وجود دارد اما باید بازاریابی شود.

شریعتی با بیان این‌که صادرکنندگان و فعالان اقتصادی استان خوزستان بر روی بازار قطر به ویژه باتوجه به جام جهانی و نیاز این کشور فعال شوند، ادامه داد: تعاملات و رفت و آمد میان استان خوزستان و قطر را افزایش را دهند و ما نیز راه را تسهیل می‌کنیم. امیدواریم قدر صادرکنندگان و ارزآوران کشور که سربازان و افسران مبارزه اقتصادی کشور هستند را بیشتر بدانیم.

استاندار خوزستان اظهار داشت: معاونت اقتصادی استانداری، صنعت، معدن و تجارت استان خوزستان، جهاد کشاورزی و حوزه‌های مختلف از ظرفیت‌های خود برای کمک و حمایت از تولید کنندگان و صادرکنندگان کالا و خدمات بسیج شوند.

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است