خوزستان خبر
کد خبر: 1981       سه شنبه 27 آذر 1397 در 14:15
| ف | | |

استاندار اعلام کرد؛

موانع پروژه‌های حیاتی و اشتغال‌زا استان خوزستان برطرف شود

موانع پروژه‌های حیاتی و اشتغال‌زا استان خوزستان برطرف شود

استاندار خوزستان گفت: پروژه‌های با نقش حیاتی و اشتغال‌زا، اگر موانع و مسائل است که در سطح استان خوزستان می‌تواند در رفع آنها کمکی کند، اعلام شده تا اقدامات لازم انجام شود.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی خوزستان خبر از اهواز، غلامرضا شریعتی در نشست جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استان خوزستان اظهار داشت: سامانه‌ها در این حوزه آنلاین باشد و پیشرفت‌های ماهانه در این بخش ثبت و تعیین شود پروژه در چه جایگاهی قرار دارند.

وی بیان کرد: با ورود پروژه‌ها 20 درصد کار در جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استان خوزستان انجام شده است. پیشرفت‌های پروژه‌ها را بخش دولتی و خصوصی لحاظ و وارد کنند تا از این طریق پروژه‌های مختلف در خوزستان را پایش و هرگونه مانع را برطرف یا در طول این مسیر کمک و همراهی کرد.

استاندار خوزستان ادامه داد: پروژه‌های با نقش حیاتی و اشتغال‌زا، اگر موانع و مسائل است که در سطح استان خوزستان می‌تواند در رفع آنها کمکی کند، اعلام شود تا اقدامات لازم انجام گردد.

وی با اشاره به این‌که به پروژه‌های در حال انجام باید روحی دمیده و سرعتی بخشیده شود، خاطرنشان کرد: در حوزه‌های پتروشیمی به ازای هر نفر شغل سرمایه‌های بسیاری مصرف می‌شود و شاید در حوزه‌های دیگر این سرمایه اشتغال بیشتری را ایجاد می‌کند اما پتروشیمی از مزیت‌های استان خوزستان است.

شریعتی افزود: بازار پتروشیمی همواره در دنیا برقرار است و روز به روز بر اهمیت آن افزوده می‌شود و در همین راستا برای استان خوزستان به صرفه است و به توجه و رفع مشکلات آن تأکید می‌کنیم.

استاندار خوزستان اظهار داشت: امیدواریم امسال برنامه‌هایی که از ابتدای سال جاری پیش‌بینی شده با سرعت و جدیت پیشرفت داشته باشند و در هر زمان مشکلات و موانعی بود، مدیریت استان را فوری در جریان قرار دارید تا برطرف شوند.

وی با اشاره به اهمیت پروژه پروپیلن در استان خوزستان، ادامه داد: میزان تولید پروپیلن در کشور واقعا کم است و به این ماده نیاز داریم. حتما باید به این امر توجه کرد و آمادگی حمایت از این پروژه را داریم تا با سرعت بیشتری پیش رود.

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است