خوزستان خبر
کد خبر: 1980       سه شنبه 27 آذر 1397 در 14:10
| ف | | |

بسیج در نگاه امام خمینی(ره) جمعیتی آرمان‌گرا است

بسیج در نگاه امام خمینی(ره) جمعیتی آرمان‌گرا است

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان گفت: بسیج در نگاه امام راحل جمعیتی آرمان‌گرا است که به دنبال آرمان‌های والای انقلاب اسلامی حرکت می‌کند و خسته نمی‌شود.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی خوزستان خبر از اهواز، حجت‌الاسلام والمسلمین سید‌محسن شفیعی امروز در مراسم تودیع و معارفه مسوول بسیج با اشاره به وفات حضرت معصومه(س) ظهار داشت: ما امامزادگان بسیاری داریم و این برای ایران اسلامی نقطه قوت است.

وی بیان کرد: برای حضرت معصومه(س) در میان امامزادگان ویژگی منحصری وجود دارد و آن زیارتنامه وارده از امام معصوم(ع) است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان خوزستان ادامه داد: رابطه امام کاظم(ع) و حضرت معصومه(س) تنها رابطه پدر و دختری نیست بلکه چون حضرت معصومه(س) در جایگاه والایی قرار دارد امام درباره کرامت ایشان می فرمایند فداها ابوها.

وی با اشاره به 27 آذر و روز وحدت حوزه و دانشگاه گفت: شخصیت های بسیاری منادیان وحدت حوزه و دانشگاه در کشور بوده اند. قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، شکاف و فاصله میان حوزه و دانشگاه بسیار بود که هیچ یک دیگری را قبول نداشتند و از اینجا عظمت کار امثال شهید مفتح در چنین روزگاری فهمیده می شود.

‌شفیعی به جمعی از منادیان حوزه و دانشگاه اشاره کرد و ادامه داد: آقای مفتح ویژگی بارز دارند زیرا ایشان علاوه بر کسب اجتهاد در حوزه قم، از دانشگاه نیز مدرک دکتری داشتند.

وی با اشاره به افق پیشروی انقلاب اسلامی در نگاه امام راحل اظهار داشت: حتی اگر بنا باشد انقلاب را نقد کنیم باید دیدگاه و منشور مهندس این حرکت را شناخت و به دل مشغولی های امام خمینی(ره) باید نگاه آرمانگرای واقع بین داشت.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های خوزستان ادامه داد: بسیج در نگاه امام راحل جمعیت آرمانگرایی است که به دنبال آرمان های بلند حرکت می کند و خسته نمی شود. در هر مجموعه ای نیروهایی با چنین انگیزه به نیروی بسیج تبدیل می شوند.

‌شفیعی افزود: در روزگاری پز روشنفکری بی اعتنایی به مردم بود اما امروز جوان دانشجو در اردوی جهادی شرکت می کند. دانشجو باید اهل درد، با نشاط و زنده باشد.

وی با اشاره به این که در دانشگاه در حوزه های مختلف کار بسیار وجود دارد، خاطرنشان کرد: دانشجوی تشکلی درس نخوان نمی خواهیم. از زحمات طرفی، مسوول بسیج دانشجویی دانشگاه شهید چمران تشکر و به حیدری نیز تبریک عرض می کنیم.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است