خوزستان خبر
کد خبر: 1976       سه شنبه 27 آذر 1397 در 17:22
| ف | | |

آجیل شب یلدا در اهواز کیلویی 900 هزار ریال اعلام شد

 آجیل شب یلدا در اهواز کیلویی 900 هزار ریال اعلام شد

رئیس اتحادیه قنادان و آجیل فروشان اهواز گفت: در پی گرانی‌های اخیر قیمت آجیل در بازارهای اهواز 3 برابر افزایش یافت اما آجیل فروشان به مناسبت شب یلدا سود خود را کاهش داده‌اند تا خاطره خوبی در ذهن مردم شکل بگیرد.

سیامک جعفری، رئیس اتحادیه قنادان اهواز بعد از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی خوزستان خبر ، با بیان اینکه قیمت آجیل و شیرینی به دلیل نوسانات پس از بالا رفتن نرخ ارز گران شده است، اظهار کرد: قیمت شیرینیِ تر نسبت به سال گذشته 20 تا 30 درصد افزایش یافته است. البته در روزهای گذشته به دلیل شب یلدا قیمت تخم مرغ، آرد و شکر افزایش یافته اما از شیرینی فروشان خواستیم که قیمت‌های خود را افزایش ندهند.

وی افزود: اما درباره آجیل باید بدانیم که قیمت آن به صورت مستقیم تحت تأثیر بازارهای خارجی است چون هم با ارز وارد کشور می‌شود و با ارز هم صادر می‌شود. برای مثال قیمت یک کیلو پسته در بازار عراق در حدود 35 دلار است به همین دلیل قیمت آن در بازار داخلی هم افزایش پیدا می‌کند.

وی در خصوص آجیل شب یلدا، عنوان کرد: آجیل این شب شامل انواع، میوه خشک، انجیر، توت خشک، برگه هلو و ... است و با توجه به وضعیت بازار و شرایط اقتصادی از واحدها تحت پوشش خواسته شده فروش خود را با هشت درصد سود انجام دهند.
جعفری تصریح کرد: بنابر این آجیل ویژه شب یلدا در بازار اهواز با کیفیت های مختلف از کیلویی 600 تا 900 هزار ریال بفروش می رسد.
ایشان با اشاره به اینکه نظارت های ویژه خرید شب یلدا از ابتدای هفته جاری آغاز شده است، عنوان کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف می توانند با شماره 32219188 شکایت های خود را به اطلاع این اتحادیه برسانند.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است