خوزستان خبر
کد خبر: 1962       یکشنبه 25 آذر 1397 در 16:05
| ف | | |

انتقاد نماینده اهواز از قرار نگرفتن کارون و باوی در شمار شهرستان‌های مناطق جنگی

انتقاد نماینده اهواز از قرار نگرفتن کارون و باوی در شمار شهرستان‌های مناطق جنگی

نماینده مردم اهواز در مجلس نسبت به جا افتادن شهرستانهای کارون و باوی از شمول شهرستان‌های در شمار مناطق جنگی کشور انتقاد کرد.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی خوزستان خبر ، علی ساری در تذکر شفاهی در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکری به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، گفت: تذکر اول بنده در ارتباط با اجرای ماده ۱۱۲ قانون برنامه ششم توسعه است ، ستاد کل نیروهای مسلح طی ابلاغیه مورخ ۲۸ آذر ۱۳۹۶ شهرستانهای کارون و باوی را جزو شهرستان‌های در شمار مناطق جنگی اعلام نکرده است حال آنکه این دو شهرستان در زمان جنگ جزیی از شهرستان اهواز بودند و اخیرا از این شهرستان تفکیک شدند. 
وی ادامه داد: بازنشستگان ساکن در این شهرستانها که در زمان جنگ در این شهرستانهای خدمت کردند نیز در شمول اجرای ماده ۱۱۲ این قانون هستند اما حق مرزی به آنها پرداخت نشده است.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گروه ملی فولاد اهواز را مخاطب تذکرش قرار داد و افزود: کارگران این شرکت خواستار راه اندازی صددرصدی خط تولید، تهیه شمش به میزان مورد نیاز صددرصدِ خط تولید و برگرداندن مالکیت آن به دولت به دلیل فقدان خریدار و سرمایه‌گذار و پرداخت نشدن حقوق آنان هستند.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است