خوزستان خبر
کد خبر: 1958       شنبه 17 آذر 1397 در 18:20
| ف | | |

دانشجویان همچنان نقطه امید انقلاب اسلامی و ملت ایران هستند

دانشجویان همچنان نقطه امید انقلاب اسلامی و ملت ایران هستند

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان گفت: دانشجویان ما امروز با عزم جزم و تلاش بی‌وقفه آروزها و آمال ملت ایران را در دستیابی به قله‌های عزت و افتخار تحقق می‌بخشند و همچنان نقطه امید انقلاب اسلامی و ملت ایران خواهند بود.

حجت الاسلام والمسلمین سید محسن شفیعی امروز در مراسم بزرگداشت 16 آذر که در دانشکده علوم پزشکی شوشتر برگزار شد؛ اظهار داشت: آشنایی هر جامعه و ملتی با تاریخ و گذشته از ضرورت‌های شکل‌گیری هویت اجتماعی است.

وی ادامه داد: اینکه خداوند متعال در قرآن به بزرگداشت ایام الله فرمان می‌دهد برای آن است که انسان‌ها بتوانند با درس‌آموزی و بهره‌گیری از حوادث تاریخی راه پیش‌روی خود را پیدا کنند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان بیان کرد: 16 آذر که به عنوان روز دانشجو نام گرفته یادآور بیداری و فریاد بلند نسل دانشجو در برهوت خفقان کودتای آمریکایی 25 مرداد 32 است.

وی تصریح کرد: در آذرماه سال 1332 زمانی که نیکسون، معاون رئیس جمهور وقت آمریکا پیروزمندانه از موضع قدرت بنا داشت در دانشگاه تهران حاضر شود و دکتری افتخاری حقوق دریافت کند، این دانشجویان بیدار و سلطه‌ستیز بودند که رویای او را برآشفتند و با تقدیم جان خویش به جهانیان فهماندند که جوان دانشجوی ایرانی در برابر سلطه خواهد ایستاد.

حجت الاسلام والمسلمین شفیعی با اشاره به این‌که حوادث پر افتخار در کارنامه نسل دانشجو اختصاص به این مورد ندارد، افزود: تقدیم 5 هزار شهید دانشجو در سال‌های دفاع مقدس بیانگر حضور پر نشاط و فعال دانشجویان در صحنه حوادث اجتماعی است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان گفت: امروز هم نسل دانشجو با تلاش علمی در برابر تحریم‌های گسترده‌ای ظالمانه نقش آفرینی می‌کند و با دستاوردهای علمی سربلندی و عزت این ملت را به نمایش می‌گذارد.

وی اظهار داشت: دانشجویان ما امروز با عزم جزم و تلاش بی‌وقفه آروزها و آمال ملت ایران را در دستیابی به قله‌های عزت و افتخار تحقق می‌بخشند و همچنان نقطه امید انقلاب اسلامی و ملت ایران خواهند بود.

مرجع:تسنیم

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است