خوزستان خبر
کد خبر: 1951       جمعه 16 آذر 1397 در 15:00
| ف | | |

امام جمعه موقت اهواز:

اگر دانشگاه اصلاح شود، جامعه نیز اصلاح می‌شود

 اگر دانشگاه اصلاح شود، جامعه نیز اصلاح می‌شود

امام جمعه موقت اهواز گفت: روز 16 آذر روز دانشجو است، همان روز مهمی که در اثر مقابله دانشجوها با آمریکایی‌ها در برابر سفر نیکسون ایستادند و جریان نفاق که قبل از انقلاب فعال بود و بعد از انقلاب نیز در بدنه انقلاب بود، را تضعیف کردند .

به گزارش خبرگزاری خوزستان خبر از اهواز، حجت‌الاسلام میر احمدرضا حاجتی با تبریک روز دانشجو گفت : در سال‌های اخیر اقداماتی انجام دادند که روز دانشجو به روز کنسرت تبدیل شود آنها می خواستند روز دانشجو به روز حمله به آرمان‌های انقلاب اسلامی تبدیل شود،این‌ها مواردی است که از خاطر نمی‌رود. 
وی با اشاره به گفته مقام معظم رهبری در رابطه با اساسی‌ترین نقطه کشور بودن دانشگاه‌ها، بیان کرد: اگر دانشگاه اصلاح شود، جامعه نیز اصلاح می‌شود؛ در سال 1372، هفت هزارم تولید علم دنیا متعلق به ایران بود، در سال 1388 که فتنه را ایجاد کردند یک هجدهم تولید علم متعلق به ایران شد و امروزه ایران اسلامی در پزشکی، تکنولوژی نانو، در ساخت پهباد، در کشف بهترین داروها برای درمان سرطان‌ها و.. اوج گرفته است؛ تولید علم در دانشگاه‌ها است و نباید از آن‌ها غافل شد.
حاجتی همچنین در رابطه با مشارکت مسؤولین در حین بحران‌ها، افزود: مسئولین شهری آب‌گرفتگی معابر را تدبیر کنید؛ مسؤولین باید جوابگوی باشند و حضور پیدا کنند، نماینده‌های مردم در شورای شهر و در مجلس شورای اسلامی باید تدبیری داشته باشند؛ بحث مچ‌گیری نیست، بلکه مسئله تعاون، تعامل و هم‌افزایی است.

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است