خوزستان خبر
کد خبر: 1950       جمعه 16 آذر 1397 در 21:05
| ف | | |

نماینده ولی‌فقیه در استان خوزستان:

روحانیت باید متعهد و حاضر در سنگر جهاد باشد

روحانیت باید متعهد و حاضر در سنگر جهاد باشد

نماینده ولی‌فقیه در استان خوزستان گفت: روحانیت باید متعهد و حاضر در سنگر جهاد باشد چرا که یکی از وظایف وظیفه علمای شیعه این است که در برابر شیاطین و دشمنان اسلام بایستند.

آیت‌الله سیدمحمدعلی موسوی جزایری در مراسم عمامه‌گذاری جمعی از طلاب حوزه علمیه باب‌الحوائج(ع) اهواز اظهار داشت: یکی از نعمت‌هایی که خدا بر ما عنایت فرموده وجود حوزه‌های علمیه فعال و پربار است و اگر همین طلاب زنده‌، پویا و مجاهد در راه خدا نبودند دشمن به ما صدمات جدی وارد می‌کرد.

وی با اشاره به اینکه یکی از چیزهایی که معادله را عوض کرده وجود طلاب و حوزه‌های علمیه است، افزود: اگر به 40 سال پیش برگردیم و بررسی کنیم؛ می‌بینیم که در اهواز طلبه‌های کمی داشتیم و استقبال کم بود.

نماینده ولی فقیه در خوزستان ادامه داد: در آن روزها علمای بزرگ و برجسته‌ای در کشور حضور داشتند و فعالیت‌های زیادی برای جذب طلبه در حوزه‌های علمیه می‌کردند اما استقبال خوبی نمی‌شد زیرا رژیم شاهنشاهی به شکلی اوضاع را درست کرده بود که در نسل جوان ما نسبت به دین و معنویت هیچ رغبت و علاقه‌ای وجود نداشت‌.

وی با بیان اینکه همه سیاست‌های رژیم پهلوی در جهت این بود که جوانان ما اصالت خود را از دست بدهند، گفت:  امروز فقط در همین مسجد جمعیت زیادی از طلاب جوان حضور دارند و این نشان از شکست دشمن و پیروزی روزافزون انقلاب اسلامی ایران است.

آیت‌الله موسوی‌جزایری با بیان اینکه امروز به برکت انقلاب اسلامی در صنایع نظامی پیشرفته ترین وسایل و تجهیزات نظامی و دفاعی را جوانان ایرانی می‌سازند، گفت: ملت به رهبری امام خمینی (ره) انقلاب کردند و امروز نیز این  ملت خروشان و همیشه در صحنه در برابر آمریکا ایستاده است.

وی یکی از عوامل پیروزی‌ها را وجود روحانیت عنوان کرد و افزود: روحانیت باید متعهد و حاضر در سنگر جهاد باشد چرا که یکی از وظایف وظیفه علمای شیعه این است که در برابر شیاطین و دشمنان اسلام بایستند.

مرجع: تسنیم

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است