خوزستان خبر
کد خبر: 1939       دوشنبه 12 آذر 1397 در 09:15
| ف | | |

آیت‌الله جزایری:

موعظه و آموزش معارف دین به مردم مسئولیت مهم علما است

موعظه و آموزش معارف دین به مردم مسئولیت مهم علما است

نماینده ولی‌فقیه در استان خوزستان با بیان اینکه هر انسانی باید فعالیتی داشته باشد گفت: مسئولیت علما پند، موعظه و آموزش معارف دین به مردم است و مردم نیز جهت دریافت پاسخ‌های خود به علما و طلاب مراجعه کنند.

به گزارش خبرگزاری خوزستان خبر از اهواز، آیت‌الله سید محمدعلی موسوی جزایری در مراسم عمامه‌گذاری طلاب حوزه علمیه امام مهدی(عج) در زرگان اظهار داشت: در مدارس علمیه طلابی تربیت می‌شوند که اهل تلاش و فعالیت هستند، همچنین برای خدمت به اسلام به مرتبه بالایی از علم دست پیدا می‌کنند.

وی با بیان این‌که ما نمی‌خواهیم بر مردم حکمرانی کنیم گفت: ما خدمتگزار مردم هستیم و تربیت نفوس، کاری است که از دست علما بر می‌آید.

نماینده ولی‌فقیه در استان خوزستان با اشاره به آیه "وَاللَّهُ أَخْرَجَکُمْ مِنْ بُطُونِ أُمَّهاتِکُمْ لا تَعْلَمُونَ شَیْئاً وَ جَعَلَ لَکُمُ السَّمْعَ وَ الْأَبْصارَ وَ الْأَفْئِدَةَ لَعَلَّکُمْ تَشْکُرُونَ"، عنوان کرد: امام خمینی(ره) که از مجتهدین و فقهای بزرگ بود، بسیاری از علمای کنونی تربیت شده ایشان هستند. زمانی که ایشان وارد حوزه شدند جوان بودند و به تدریج عالم و در نهایت امام خمینی کبیر شدند.

وی با بیان اینکه همه علما از جمله علامه مجلسی این چنین مراحل تحصیل علم را طی کردند ادامه داد: بنابراین ابتدا طلاب علوم دینی مراحل اولیه را عبور و در پایان از علمای عامل می‌شوند.

موسوی جزایری با بیان اینکه هر انسانی باید فعالیتی داشته باشد، بیان کرد: مسئولیت علما پند، موعظه و آموزش معارف دین به مردم است. مردم نیز جهت دریافت پاسخ‌های خود به علما و طلاب مراجعه کنند.

امام جمعه اهواز با اشاره به مشکلات موجود در جامعه از جمله تحریم اقتصادی عنوان کرد: ما از این مشکلات خارج و صعوباتی که بر مردم وارد شده در آینده تمام می‌شود.

وی افزود: آمریکا بمب اتمی دارد و تکیه او به بمب‌هایش است اما ما عنایات امام زمان(عج) را داریم همانطور که ایشان می‌فرمایند " اگر عنایات ما نبود دشمنان شما را نابود می‌کردند. ما پیروان امیرالمومنین(ع) هستیم و از هیچ چیز ترس و واهمه نداریم چرا که بشارت‌های پیامبر(ص) در مورد شیعیان امیرالمومنین(ع) را شنیده‌ایم که فرموده است "علی و شیعتهُ هم االفائزون".

نماینده ولی‌فقیه در خوزستان با اشاره به حادثه تروریستی رژه اهواز تاکید کرد:  آن روز که حادثه تروریستی اهواز رخ داد هیچ اضطرابی نداشتم و شهادتین را گفتم، به دلیل اینکه که ایمان داریم که ما با حق هستیم و حق با ما است، ما از پیروان امیرالمومنین(ع) هستیم که پیامبر(ص) در حق ایشان فرمود: "عَلِیٌّ مَعَ الْحَقِّ وَ الْحَقُّ مَعَ عَلِیٍّ یَدُورُ حَیْثُمَا دَارَ". ما در این مسیر از خداوند توفیق و نصرت را مسألت داریم.

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است