خوزستان خبر
کد خبر: 1912       سه شنبه 29 آبان 1397 در 18:15
| ف | | |

تجمع کارگران شهرداری حمیدیه/ شهردار: درآمدهای ما کم است

تجمع کارگران شهرداری حمیدیه/ شهردار: درآمدهای ما کم است

کارگران شهرداری حمیدیه امروز با تجمع برابر شهرداری، خواستار پرداخت بیمه و حقوق‌های معوقه خود شدند.

به گزارش خبرگزاری خوزستان خبر از حمیدیه ،کارگران فضای سبز شهرداری حمیدیه امروز با تجمع برابر شهرداری، خواستار پرداخت بیمه و حقوق‌های معوقه خود شدند.

شهردار حمیدیه در این زمینه با اشاره به عقب افتادن بیمه کارگران، اظهار کرد: با وجود 4 بار تعیین زمان مناقصه پیمانکاری نیروهای خدماتی و فضای سبز، کسی حاضر به شرکت در مناقصه پیمانکاری فضای سبز و خدمات نیست.

بدهی شهرداری به پیمانکاران

 صادق مولا دلیل شرکت نکردن پیمانکاران در مناقصه‌ها را عدم پرداخت بدهی آنها توسط شهرداری در سال‌های گذشته عنوان کرد و افزود: پیمانکار خدمات شهرداری حمیدیه یک میلیارد و۷۰۰ میلیون تومان، پیمانکار فضای سبز ۸۰۰میلیون تومان و پیمانکار دیگر خدمات یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان از شهرداری طلب دارند.

وی گفت: استخدام بی‌رویه در شهرداری سبب بالا رفتن بدهی شهرداری شده است؛ حدود ۱۵۰ نفر نیرو به شهرداری اضافه شده در حالی که در شورای سوم شهرداری با ۷۰ نفر کارهای خدماتی، حراست، اجرائیات و فضای سبز خود را انجام می‌داد.

مولا با بیان اینکه درآمدهای شهرداری بسیار کم است، عنوان کرد: در بدو شروع کار ۲ماه حقوق کارگران به علاوه مبلغ علی الحساب پرداخت شد، اما هنوز از شهرداری مطالبه دارند‌.

وی بیان کرد: از اموری شهری استانداری درخواست کردیم به منظور حل این مشکل اجازه دهد با کارگران پیمانکاری قرارداد موقت بسته شود تا مشکل حل شود.

مولا افزود: مقرر شد امور شهری استانداری درخواست شهرداری حمیدیه، شادگان، دزفول و... را به وزارت کشور منعکس کند تا مجوز قرارداد کارگران گرفته و زیر نظر شهرداری بیایند.

کارگران به محل کار بازگشتند

احمد آلبوعبید عضو شورای شهر حمیدیه نیز امروز در گفت‌وگو با فارس با بیان اینکه بیمه نیروهای خدمات نیز ۵ ماه است که پرداخت نشده، اظهار کرد: پس از حضور شهردار در بین تجمع کنندگان و دادن وعده پیگیری موضوع از طریق استانداری، نیروهای فضای سبز به محل کار خود برگشتند.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است