خوزستان خبر
کد خبر: 1911       سه شنبه 29 آبان 1397 در 21:00
| ف | | |

آیت‌الله جزایری:

حل مشکل بی‌آبی به کار کارشناسی و عزم مسؤولان ارشد نیاز دارد

حل مشکل بی‌آبی به کار کارشناسی و عزم مسؤولان ارشد نیاز دارد

آیت‌الله جزایری گفت: برای حل مشکل بی آبی، به کار کارشناسی نخبگان و عزم مدیران ارشد دولت نیاز دارد.

به گزارش خبرگزاری خوزستان خبر از آبادان ، سمینار ائمه جمعه استان خوزستان عصر امروز در حسینیه ثارالله آبادان با حضور آیت الله جزایری، آیت الله محسن حیدری، امام جمعه آبادان، سرپرست فرمانداری این شهرستان و مسئولان شهری، علماو طلاب برگزار شد.

در این مراسم سید زین العابدین موسوی فرماندار آبادان در خصوص مشکلات و شوری آب آبادان در تابستان سخنرانی کردند.

نماینده ولی فقیه در خوزستان در این مراسم درخصوص دغدغه فرماندار آبادان و مسئله شوری آب آبادان در تابستان امسال، اظهار کرد: بنده نیز این موضوع را تایید می‌کنم در زمانی که قضیه شوری آب اتفاق افتاد بود مرتب این موضوع را از طریق استاندار دنبال و از ایشان گزارش این موضوع را پیگیری می‌کردیم ولی این موضوع به بودجه کلان نیاز دارد؛ این مسئله به اراده کشوری نیاز دارد و مداخله مسئولین عالی کشور، چندین بار جلسات مهمی در تهران تشکیل شد و قضایا پیگیری شد؛ خوشبختانه هم اکنون تا حدی مشکل حل و التیام حاصل شده است.

وی افزود: باید سرپرست فرمانداری آبادان پیگیر این موضوع در استان باشد؛ علما باید جوابگو باشند ولی دخالتی در امور اجرایی ندارند چراکه مسائل اجرایی در دست فرمانداران و استانداران است.

 امام جمعه اهواز با بیان اینکه این موضوع به پیگیری بیشتر در تهران نیاز دارد و بودجه خاص خود را لازم دارد، بیان کرد: نمایندگان مجلس با اختیارات قانونی که دارند می توانند پیگیر این مسائل در تهران باشند و گرنه صحبت در جمع مردم دردی را دوا نمی‌کند و همه باید یک صدا و یک ندا باشند؛ این مسائل چیزی نیست که برای نظام لاینحل باشد؛ درست است که نظام از لحاظ مالی دستش باز نیست ولی مواردی که ضرورت دارد و مسائل حیاتی است انشاءالله حل خواهد شد.

 جزایری عنوان کرد: ممکن است بعضی سال‌ها خشکسالی داشته باشیم به کارشناسان متخصص و زبده چه در تهران و چه در آبادان نیاز داریم تا کار کارشناسی انجام دهند که دیگر با این چنین فاجعه‌ای روبه رو نشویم این مسئله قابل حل و برسی است.

وی گفت: ازسرپرست فرمانداری آبادان و مسئولین آبادان تقاضا داریم با حضور در تهران پیگیری بودجه کلان و کارشناسان این موضوع را پیگیری کنند. آنچه به بنده مربوط می‌شود با حضور مشایخ و علمای دین و خبرای نظام که در این جلسه  همه در تلاش هستیم تا به نتیجه مطلوب برسیم.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: از آثار، خدمات و پیگیری‌های امام جمعه آبادان تاسیس حوزه سفیران هدایت در این شهرستان است؛ در این دو شهرستان دو حوزه وجود دارد و به غیر از حوزه سنتی این حوزه وضعیت خاصی دارد از آن جهت که عالم پرور، نخبه پرور و مبلغ پرور است. این مبلغان زبده در روستاها و برای مقابله با شبهات در این حوزه تعلیم دیدند.

وی افزود: این حوزه 5 سال است که شروع به کار کرده است و اولین خروجی آن علمای هستند که امروز مراسم عمامه گذاری آنهاست آمده‌اند که در حسینه‌ها و مساجد و در واقع در بازار آخرت خدمت کنند.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان با اشاره به اینکه دشمنان نمی‌توانند برای اعتقادات شیعیان وسوسه و شبهه ایجاد کنند، عنوان کرد: علما مدافع صادق و مخلص هستند که  امت اسلام را حفظ می‌کنند؛ در طول تاریخ علمای اسلام از صدر اسلام تاکنون در برابر ظلم‌های فرهنگی معنوی و ظلم‌های مادی حکومت‌های جاهل و غاصب سینه سپر کردند و مدافع حقوق مردم بودند.

وی بیان کرد: ما نیز با کمک و مساعدت عشایر و مشایخ با غیرت بر عهد و پیمان و بیعت خود با انقلاب و اسلام پایبند هستیم و پیروز خواهیم شد.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است