خوزستان خبر
کد خبر: 1900       شنبه 12 آبان 1397 در 13:10
| ف | | |

تلفن همراه، اسباب بازی جدید کودکان خطرهای استفاده از تلفن همراه و راه‌کارهای مناسب (قسمت اول)

 تلفن همراه، اسباب بازی جدید کودکان  خطرهای استفاده از تلفن همراه و راه‌کارهای مناسب (قسمت اول)

امروز بیشتر ما تلفن همراه را ابزاری ضروری در زندگی روزمره می‌دانیم و در کمتر شرایطی از آن شکایت می کنیم.

امروز بیشتر ما تلفن همراه را ابزاری ضروری در زندگی روزمره می‌دانیم و در کمتر شرایطی از آن شکایت می کنیم.
این دستگاه کوچک باعث شده در هر زمان و مکانی در دسترس باشیم. استفاده از تلفن همراه هر روز بیش از پیش در جوامع رواج می‌یابد و امروزه بسیاری از افراد از این پدیده نوین ارتباطی به‌طور مؤثر استفاده می‌کنند و انواع گوشی‌های همراه با جدیدترین فن‌آوری ها در بازار عرضه می‌شود. دنیای امروز عصر تلویزیون، ماهواره، رایانه، اینترنت و تلفن همراه است. موارد فوق چنان با سرعت وارد زندگی بشر شده و راه نفوذ خود را ادامه می دهند که نمی توان از کنار آن‌ها با بی‌تفاوتی گذشت؛ بلکه باید با آنها به روش صحیح برخورد نمود تا بیشترین سود و استفاده حاصل آید.
نکته قابل ذکر آن است که گرچه آثار مثبت تکنولوژی در کیفیت زندگی ما قابل انکار نیست ولی در صورت عدم مدیریت صحیح نیز ممکن است آثار مضر آن بر زندگی کودکان و نوجوانان ما غیرقابل جبران باشد. تلفن همراه امروز تبدیل به یک اسباب بازی جدید برای کودکان شده که کارشناسان از آن به عنوان اسباب بازی خطرناک یاد می‌کنند.
اکثر والدین به فرزندان خود می‌آموزند که با افراد غریبه صحبت نکنند، اگر در منزل تنها هستند در منزل را به روی کسانی که نمی شناسند باز نکنند و اگر فرد  ناشناسی تلفن زد به او اطلاعات ندهند. همچنین آنها روی این موضوع کنترل و نظارت دارند که فرزندشان با چه کسی حرف می زند؟ با چه کسی دوست است؟ کجا می رود؟ چه کتاب و روزنامه ای می خواند؟ و... اما نمی
دانند که همین نظارت، کنترل و راهنمایی را باید هنگام استفاده از تلفن همراه نیز اعمال کنند. بسیاری از والدین در مورد رایانه و بازی‌های رایانه ای فرزندشان نظارت دارند ولی نسبت به تلفن همراه بی تفاوت هستند. با وجودی که این وسیله اگر تحت کنترل نباشد می‌تواند بسیار خطرناک تر از رایانه، اینترنت، تلویزیون و... باشد.

 

 تلفن همراه، اسباب بازی جدید کودکان  خطرهای استفاده از تلفن همراه و راه‌کارهای مناسب (قسمت اول)
اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است