خوزستان خبر
کد خبر: 1887       یکشنبه 25 شهريور 1397 در 15:39
| ف | | |

یک هزار کلاس به وضعیت فعلی آموزش و پرورش خوزستان باید اضافه شود

یک هزار کلاس به وضعیت فعلی آموزش و پرورش خوزستان باید اضافه شود

معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان گفت: امسال تاکنون ۹۲۱ هزار و ۸۵۳ نفر نام‌نویسی کرده‌اند و با تشکیل کلاس‌های ۳۷ نفره به یک هزار کلاس درس بیشتر نیاز داریم.

 

جمشید کمایی روز چهارشنبه در جلسه شورای اداری خوزستان که در سالن شهید علی هاشمی استانداری استان برگزار شد، با اشاره به این‌که مهرماه شروع مجدد بهار تعلیم و تربیت است و یک تکاپوی جدی در شهر ایجاد می‌کند، اظهار داشت: مهرماه امید به آینده روشن را در ذهن کودکان و نوجوانان روشن نگاه می‌دارد و به جامعه جان خاصی را می‌بخشد.

 

وی با اشاره به این‌که روز اول مهر، روز ملی، نوروز دانش، آگاهی و معرفت است و به همه متعلق دارد، بیان کرد: این روز  فرادستگاهی است؛ تقارن بازگشایی مدارس با ماه محرم بار را سنگین‌تر کرده و تلاش می‌شود روح معنوی این ماه را در مدارس و کلاس‌های درس زنده نگاه داشت.

 

معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به ثبت‌نام 884 هزار و 840 دانش‌آموز بدون احتساب نوآموزش پیش‌دبستانی طی سال گذشته، گفت: امسال تاکنون 921 هزار و 853 نفر نام‌نویسی کرده‌اند؛ با تشکیل کلاس‌های 37 نفره به یک هزار کلاس درس بیشتر نیاز داریم.

 

وی با بیان این‌که امسال سال استقرار پایه دوازدهم است و تا متوسط امسال یک پایه کمتر داشتیم، ادامه داد: امسال نظام استقرار آموزشی کامل می‌شود؛ پایه دوازدهم خود را برای امتحان نهایی و جهت کنکور آماده کنند.

 

کمایی عنوان کرد: رصد جریان تعلیم و تربیت در مناطق، انتظار ما از شورای آموزش و پرورش استان و شهرستان‌ها است چراکه این شوراها مرکز تصمیم‌گیری هستند؛ جلسات آموزش و پرورش مرتبا برگزار و مسائل مورد توجه قرار گیرند.

 

معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان بیان کرد: هر کدام از مدیران کل حوزه استانی، در شورای آموزش و پرورش استان به عنوان معین یک شهرستان انتخاب شوند و آن را تحت پوشش قرار دهند.

 

وی با اشاره به این‌که استان خوزستان بعد از تهران و خراسان از بیشترین جمعیت دانش آموز برخوردار است، افزود: دهیاران و بخشداران به مدارس روستایی کمک کنند چراکه این مدارس نیازمند توجه بیشتر هستند.

 

کمایی با اشاره به تشکیل ستاد استقبال از مهر توسط واحدهای فرهنگی شهرداری و تأکید بر آماده‌سازی محیط‌های پیرامونی مدارس، ادامه داد: زیباسازی فضای مدارس به ویژه ورودی‌های مدارس بسیار بااهمیت است.

 

معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش به عنوان فراهم کننده زمینه مهارت‌آموزی و کارآفرینی، اظهار داشت: توسعه پیش دبستانی از تاکیدات ویژه سال‌های گذسته بوده است و شوراهای آموزش و پرورش باید آن مورد توجه قرار دهند.

 

وی با بیان این‌که اگر ورودی‌های پایه اول 100 درصد باشد به این معنا است که بی‌سوادی به جامعه اضافه نمی‌شود، ادامه داد: در این صورت به بحث بازمانده از تحصیل توجه خواهیم کرد.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است