خوزستان خبر
کد خبر: 1886       یکشنبه 25 شهريور 1397 در 15:19
| ف | | |

غلظت گردوغبار در 7 شهر خوزستان از حد مجاز عبور کرد

غلظت گردوغبار در 7 شهر خوزستان از حد مجاز عبور کرد

میزان غلظت گردوغبار در آسمان 7 شهر خوزستان از حد مجاز عبور کرد به طوری که میزان غلظت آن امروز در شادگان به 280 میکروگرم بر مترمکعب رسید.

 

بنابر اعلام اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان در ساعت 10 صبح امروز میزان غلظت گردوغبار 10 میکرون در شهرهای آبادان 232، اهواز 215، بندر امام  173،  بهبهان 120، حمیدیه 247، خرمشهر 256، دزفول 127، سوسنگرد 168، شادگان 280 میکروگرم بر متر مکعب است.

 

میزان استاندارد غلظت گردوغبار در هوا 150 میکروگرم بر مترمکعب است.

 

در استان خوزستان ۴۲ هزار هکتار کانون ریزگرد فوق حاد، ۱۰۰ هزار هکتار حاد و ۳۵۰هزار هکتار کانون فعال وجود دارد.

 

استاندار خوزستان در روزهای واپسین سال ۹۶ گفته بود که در این سال، 50 مرتبه پدیده ریزگرد آسمان خوزستان را فرا گرفته است.

 

وی بیان کرد: گرد و غبار در خوزستان به زیرساخت هایی همچون آب، برق و فاضلاب، خدمات شهری، مبلمان شهری، سلامت شهروندان و اقتصاد استان ضربه وارد می‌کند.

 

کارشناسان تأکید می‌کنند که در زمان آلودگی هوا شهروندان باید تا حد ممکن در فضای آزاد حضور پیدا نکنند. سالمندان، کودکان و افرادی که بیماری قلبی و ریوی دارند به طور خاص مورد تاکید هستند که باید حضور در فضای آزاد را به حداقل کاهش دهند و تنها برای انجام کارهای ضروری از خانه خارج شوند.

 

همچنین در مواقع ضروری برای حضور در فضای آزاد بهتر است از ماسک استفاده شود. قابل تأکید است که ماسک‌های کاغذی که معمولا مردم استفاده می‌کنند، اثر بخشی لازم را ندارد و باید در صورت امکان از ماسک‌های فیلتردار استفاده شود.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است