خوزستان خبر
کد خبر: 1846       سه شنبه 04 ارديبهشت 1397 در 12:30
| ف | | |

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند:

قانون اسقاط خودرو در مناطق آزاد بزودی لغو می شود

قانون اسقاط خودرو در مناطق آزاد بزودی لغو می شود

با نظر کمیسیون زیر بنایی دولت قانون اسقاط خودرو در مناطق آزاد تا 15 روز آینده و با نظر نهایی هیات دولت لغو می شود

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت : با نظر کمیسیون زیر بنایی دولت قانون اسقاط خودرو در مناطق آزاد تا 15 روز آینده و با نظر نهایی هیات دولت لغو می شود.
 
اسماعیل زمانی اظهار کرد: با پیگیری صورت گرفته لغو مصوبه سال گذشته دولت درخصوص واردات خودرو در صورت اسقاط، منتظر تصویب نهایی در هیات دولت است.
 
وی اظهار کرد: در مناطق آزاد کشور و به ویژه در منطقه آزاد اروند ، اساسا خودروی فرسوده با کارکرد 15 سال نداریم و قانون اسقاط خودرو شامل مناطق آزاد نمی شود.
 
زمانی گفت:مصوبه جدید کمیسیون زیربنایی دولت تا 15 روز آینده در هیات دولت مورد بررسی قرار می گیرد و پس از تصویب در جلسه هیئت وزیران و ابلاغ، لازم الاجراست و پس از آن نیازی به اسقاط خودرودر مناطق آزاد برای واردکردن خودروی جدید بر اساس این قانون وجود ندارد.
 
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت:با تصویب نهایی این قانون تکلیف یک هزار و 400 خودرو پس از چهار ماه سرگردانی مالکان آنها در گمرک بندر خرمشهر مشخص می شود. 
 
طبق مصوبه موضوع این گفت وگو ، از میان خودروهایی که در هر صد کیلومتر پنج الی 6 لیتر بنزین مصرف می کنند به ازای واردات هر 2 عدد خودرو ، یک خودروی فرسوده اسقاط می شود. 
 
همچنین به ازای خودروهایی که در هر صد کیلومتر 6 تا هفت لیتر بنزین مصرف کنند چهار دستگاه ، هفت تا هشت لیتر بنزین 6 دستگاه و هشت لیتر به بالا 10 دستگاه خودروی فرسوده اسقاط خواهد شد.
 
طبق این مصوبه همچنین 10 درصد ارزش گمرکی از خودروهای جدیدی که وارد منطقه آزاد کشور می شوند ، به حساب خزانه دولت واریز می شود.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است