خوزستان خبر
کد خبر: 1801       شنبه 09 دي 1396 در 17:32
| ف | | |

خطرهای روحی و روانی استفاده ی مفرط از تلفن همراه

وابستگی شدید (اعتیاد) به تلفن همراه

وابستگی شدید (اعتیاد) به تلفن همراه

بسیاری از کودکانی که والدین آن ها نظارت دقیقی بر استفاده آن ها از تلفن همراه ندارند، دچار وابستگی شدید به تلفن همراه یا دچار اعتیاد به آن می شوند

بسیاری از کودکانی که والدین آن ها نظارت دقیقی بر استفاده آن ها از تلفن همراه ندارند، دچار وابستگی شدید به تلفن همراه یا دچار اعتیاد به آن می شوند.آن ها بیشتر وقت خود را صرف استفاده از تلفن همراه می نمایند و به جای بازی با دوستان و هم سن و سالان خود و تحرک و فعالیت های بدنی، گوشه ای می نشینند و وقت خود را صرف بازی های تلفن همراه و یا گوش دادن به موسیقی می کنند. بی تحرکی و چاقی از بزرگ ترین مشکلاتی است که کودکان امروزی با آن دست به گریبان هستند.

ب-ناتوانی در برقراری ارتباط با دیگران:

کودکانی که تنها و به دور از جمع هم سن های خود، بیشتر وقت خود را صرف بازی های تلفن همراه می نمایند، روش های برقراری ارتباط با دیگران را کمتر تجربه می کنند و معمولا تنهایی را ترجیح می دهند و در آینده در برقراری ارتباط اجتماعی با دیگران دچار مشکل می شوند.

ج-افسردگی و اضطراب در کودکان:

خطر بروز افسردگی و اضطراب در کودکانی که بیشتر وقت خود را با تلفن همراه سپری می نمایند، بسیار بیشتر از کودکان می باشد. این افسردگی و اضطراب، هم می تواند ناشی از تأثیر اشعه آن بر عملکرد مغز کودکان باشد و هم در اثر عدم معاشرت و برقراری ارتباط اجتماعی با دیگران.

در کودکانی که بیشتر از حد از تلفن همراه استفاده می نمایند، بیشتر تحریک پذیر هستند و دچار کاهش اعتماد به نفس می شوند.

گردآورنده:ژ-امیری اصل

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است