خوزستان خبر
کد خبر: 1799       دوشنبه 04 دي 1396 در 10:28
| ف | | |

رییس سازمان آب و برق خوزستان اعلام کرد:

منابع آبی خوزستان در وضعیت اضطرار / به جز کرخه در هیچ جای استان آب نداریم

منابع آبی خوزستان در وضعیت اضطرار / به جز کرخه در هیچ جای استان آب نداریم

اعلام وضعیت اضطراری می کنیم و به جز در حوزه کرخه در هیچ جای دیگر استان آب نداریم / وضعیت بسیار بحرانی را پیش بینی می کنیم و با توجه به این شرایط باید تلاش شود تا کمترین خسارت به بخش های مختلف وارد شود

رییس سازمان آب و برق خوزستان با اشاره به وضعیت استان در بحث مخازن، گفت: اعلام وضعیت اضطراری می کنیم و به جز در حوزه کرخه در هیچ جای دیگر استان آب نداریم . 
 
محمد رضا شمسایی در جلسه ستاد بحران مشکلات کشاورزان حوزه زهره و مارون که امروز، دوم  دی ماه در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: امسال پاییز را خشک متوسط پیش بینی کردیم و شاهد آن بودیم. همچنین بخشی از زمستان را خشک شدید و بخشی از آن را نیز خشک متوسط پیش بینی کرده ایم.
 
وی با اشاره به وضعیت خشکسالی شدیدی که وجود دارد، افزود: پیش بینی سازمان هواشناسی آن است که شرایط نرمال است اما ما شرایط را نرمال پیش بینی نمی کنیم زیرا سازمان آب و برق خوزستان خود سامانه پیش بینی دارد و پیش بینی هایی که انجام داده است محقق شده اند.
 
رییس سازمان آب و برق خوزستان با بیان اینکه مردم و کشاورزان با این شرایط تحت فشار قرار می گیرند، تصریح کرد: به جز حوضه کرخه در سایر حوضه ها در شرایط استثنایی قرار داریم وبه جز در حوزه کرخه در هیچ جای دیگر استان آب نداریم و حتی امسال در حوزه دز نیز نمی توانیم با شرایط موجود، این میزان کشت که در آن حوزه شده است را تامین آب کنیم.
 
شمسایی عنوان کرد: ما اکنون در شرایط اضطراری هستیم و باید قبل از هر چیزی کشت های دائم که نخیلات و باغات هستند را حفظ کنیم. کشت های فصلی اگر از بین بروند خسارت است اما نخیلات و باغات سرمایه قابل ملاحظه ای برای استان هستند و باید حفظ شوند.
 
وی با اشاره به اینکه پیشنهاد سازمان آب و برق خوزستان در حوضه زهره و هندیجان برای کشت محصولات حدود 10هزار هکتار بود اما 30هزار هکتار کشت مصوب شد، ادامه داد: راه حل حفظ نخیلات و باغات در استان این است که جلوی کشت های دیگر گرفته شود.
 
رییس سازمان آب و برق خوزستان خاطرنشان کرد: به جز در کرخه تقریبا در هیچکدام از نیروگاه های دیگر استان به دلیل شرایط اضطراری که به وجود آمده است، تولید برق نداریم.
 
شمسایی بیان کرد: وضعیت بسیار بحرانی را پیش بینی می کنیم و با توجه به این شرایط باید تلاش شود تا کمترین خسارت به بخش های مختلف وارد شود.

منابع آبی خوزستان در وضعیت اضطرار / به جز کرخه در هیچ جای استان آب نداریم
اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است