خوزستان خبر
کد خبر: 1740       شنبه 06 آبان 1396 در 12:51
| ف | | |

طلبکاران گروه ملی صنعتی فولاد ایران نسبت به پرداخت نشدن طلب خود اعتراض کردند

طلبکاران گروه ملی صنعتی فولاد ایران نسبت به پرداخت نشدن طلب خود اعتراض کردند

حدود 30 نفر از قطعه سازان، بازاریان و تامین کنندگان قطعات گروه ملی صنعتی فولاد ایران در اهواز روز شنبه با تجمع در ورودی این شرکت، خواستار پرداخت مطالبات خود از سوی مسئولان این شرکت شدند

حدود 30 نفر از قطعه سازان، بازاریان و تامین کنندگان قطعات گروه ملی صنعتی فولاد ایران در اهواز روز شنبه با تجمع در ورودی این شرکت، خواستار پرداخت مطالبات خود از سوی مسئولان این شرکت شدند.

این طلبکاران از ساعت 8:30 امروز در مقابل درب گروه ملی صنعتی فولاد خوزستان تجمع اعتراضی کردند.

یکی از این قطعه سازان اظهار کرد: ما در حوزه ساخت قطعات و تجهیزات مورد نیاز این شرکت فعالیت داشته و بدهی چندین ماه قطعه سازان پرداخت نشده است.

وی که خواست نامش فاش نشود افزود: مدتهاست که وعده پرداخت طلب به ما می دهند اما هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده است.

این قطعه ساز بیان کرد: قرار بود همراه با هر پرداختی حقوق معوقه به کارگران گروه ملی، یک پرداختی را نیز به قطعه سازان اختصاص دهند اما همچنان در این پرداختی تعلل دیده می شود.

وی تعداد کل طلبکاران در این زمینه خرید و ساخت قطعات گروه ملی را 200 نفر اعلام کرد و گفت: طلب قطعه سازان مربوط به سال 1393 تاکنون است و رقم آن نزدیک به 180 میلیارد ریال است.

وی ادامه داد: درحالی که مدیریت این شرکت درحال تحویل و تحول است، تکلیف قطعه سازان و فروشندگان مشخص نیست و جواب روشنی داده نمی شود.

حمید محمودی مدیرعامل گروه ملی صنعتی فولاد ایران در تماس خبرنگار ایرنا، از پاسخ دادن در این زمینه خودداری کرد.

این تجمع تا زمان مخابره این خبر همچنان ادامه دارد.

گرﻭﻩ ﻣﻠﯽ ﺻﻨﻌﺘﯽ ﻓﻮﻻﺩ ﺍﯾﺮﺍﻥ از معدود تولیدکنندگان بزرگ محصولات نوردی با ظرفیت سالیانه یک میلیون و 435 هزار تن فرآورده های فولادی و 430 هزار تن شمش فولادی و بیش از سه هزار نفر نیروی کار متخصص و متعهد است که در شرق اهواز قرار دارد.

این شرکت در سال 88 به بخش خصوصی واگذار شد و در پی مطرح شدن پرونده اختلاس سه هزار میلیارد تومانی در سال 1390 تاکنون زیر نظر دادستانی و مدیران منصوب آن اداره می شد.

بلاتکلیفی این شرکت موجب زیان انباشته در این مجتمع عظیم فولادی شده و کارگران و پیمانکاران این شرکت تاکنون چندین بار برای مطالبات خود تجمع کرده اند.

شرکت گروه ملی فولاد اسفند پارسال به بانک ملی واگذار شد.
 

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است