خوزستان خبر
کد خبر: 1732       چهارشنبه 03 آبان 1396 در 14:49
| ف | | |

بهره برداری از 10 دستگاه مقره شوی جدید در شرکت توزیع برق خوزستان

بهره برداری از 10 دستگاه مقره شوی جدید در شرکت توزیع برق خوزستان

شرکت توزیع نیروی برق خوزستان برای جلوگیری از بروز خاموشی‌های ناخواسته در اثر آلودگی تجهیزات و مقره ها، ۱۰ دستگاه مقره شوی به ارزش ۵۳ میلیارد ریال خریداری کرده است و این دستگاه ها مجهز به تجهیزات و تکنولوژی به روز هستند و امروز در اختیار شهرستان‌های استان قرار خواهند گرفت

صبح امروز و طی مراسمی از 10 دستگاه مقره شوی جدید شرکت توزیع برق خوزستان  بهره برداری شد.
 عبدالرحیم جهان بین معاون بهره برداری شرکت توزیع نیروی برق خوزستان در این مراسم گفت: تحقیقات شرکت توزیع نیروی برق خوزستان در خصوص مقابله با آثار ریزگردها بر شبکه توزیع برق از سال ۹۴  آغاز شده بود و نتایج آن در سال ۹۵ و متاسفانه همزمان با بحران به وجود آمده در شهر اهواز و خاموشی های ایجاد شده به دست آمد.

جهان بین ادامه داد: شرکت توزیع نیروی برق خوزستان برای جلوگیری از بروز خاموشی‌های ناخواسته در اثر آلودگی تجهیزات و مقره ها، ۱۰ دستگاه مقره شوی به ارزش ۵۳ میلیارد ریال خریداری کرده است و این دستگاه ها مجهز به تجهیزات و تکنولوژی به روز هستند و امروز در اختیار شهرستان‌های استان قرار خواهند گرفت.

وی گفت: با پیگیری های مداوم مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان و همکاری استانداری این اقدام به عمل آمده است و امروز شاهد تحویل به شهرستان های در معرض ریزگرد و  آلودگی هستیم . 

معاون بهره برداری شرکت توزیع نیروی برق خوزستان یادآور شد: پیش از اینها ۶ دستگاه مقره شوی از سنوات قبل در اختیار شرکت بوده است و دو دستگاه مقره شوی نیز در نیمه دوم سال ۹۵ تهیه شده است که با تحویل این دستگاه ها شرکت توزیع برق خوزستان ۱۸ عدد مقره شوی در اختیار دارد.

وی گفت: علاوه بر این ها دستگاه، دو دستگاه مقره شوی دیگر نیز تا انتهای سال به ناوگان ما اضافه خواهند شد. همچنین شرکت توزیع نیروی برق خوزستان این آمادگی را دارد که در صورت نیاز بیشتر و بر اساس مطالعات صورت گرفته تجهیزات شستشوی مقره های خود را افزایش داده تا با تکمیل آن امکان خدمت‌رسانی به مردم استان را فراهم کند.

معاون بهره برداری شرکت توزیع نیروی برق خوزستان یادآور شد: از ابتدای سال ۹۶ تاکنون توسط هشت دستگاه مقره شوی موجود حدود دو ونیم میلیون لیتر آب مقطر برای شستشوی تجهیزات شبکه های فشار متوسط استفاده شده است. دستگاه های جدید نیز از همین امروز و به محض تحویل به شهرستان ها کار خود را آغاز خواهند کرد و ادامه کار شستشوی مقره ها با جدیت پیگیری خواهد شد.

وی افزود: تمام هزینه‌های انجام شده از منبع اعتبارات وزارت نیرو انجام شده است و تا کنون از مصوبات هیئت دولت در این باره حتی یک ریال هم به جهت بروکراسی اداری موجود به سیستم ما تزریق نشده است.  خوشبختانه استانداری خوزستان به صورت جدی در حال پیگیری این مسئله است اما کلید حل این مسئله در دست سازمان برنامه و بودجه و دکتر نوبخت می باشد.

  جهان بین تأکید کرد: هرچند پولی که در نظر گرفته شده بود کفاف هزینه‌های لازم را نمی دهد اما با تحقق اعتبارات مصوب شده از سوی هیات دولت، این پول یقیناً در تکمیل امکانات خدمت رسانی به مردم بهره گیری خواهد شد .

معاون بهره برداری شرکت توزیع نیروی برق خوزستان گفت:  هم اکنون ما حدود ۴۰ میلیارد تومان برای پیشگیری از بحران های احتمالی هزینه کرده ایم و همه این پول ها نیز از منابع داخلی وزارت نیرو بوده است. علاوه بر این ما چهار دستگاه آب مقطر سازی با هزینه حدود ۳۰۰ میلیون تومانی خریداری کرده‌ایم که در امر شست و شوی تجهیزات شرکت از آنها بهره گیری کنیم.

وی در پایان گفت: این دستگاه ها متناسب با اقلیم خوزستان خریداری شده اند و از برترین تکنولوژی و امکانات موجود برخوردارند  و از هم اکنون در اختیار شرکت های توزیع برق ناحیه جنوب،  ماهشهر، هندیجان،  دشت ازادگان،  رامشیر، شادگان، هویزه، شوش، امیدیه، شوشتر، اندیمشک و دزفول، رامهرمز و هفتکل قرار خواهند گرفت.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است