خوزستان خبر
کد خبر: 1729       سه شنبه 02 آبان 1396 در 09:17
| ف | | |

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان:

صادرات کالا از مرز شلمچه در ایام اربعین متوقف نمی‌شود

صادرات کالا از مرز شلمچه در ایام اربعین متوقف نمی‌شود

پایانه‌ مرزی شلمچه در ایام اربعین حسینی برای صادرات، باز است و صادرکنندگان می‌توانند در این ایام نسبت به صادرات محصولات اقدام کنند

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خوزستان گفت: پایانه‌ مرزی شلمچه در ایام اربعین حسینی برای صادرات، باز است و صادرکنندگان می‌توانند در این ایام نسبت به صادرات محصولات اقدام کنند.
 
نورالله حسن زاده اظهار کرد: در سال جاری میزان صادرات از نظر ارزشی بیش از 3 میلیارد و 656 میلیون دلار و از نظر وزنی 184 هزار و 10 تن بوده است که از نظر وزنی 19 درصد و از نظر ارزشی 30 درصد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته رشد داشته است.
 
وی افزود: تراز تجاری کشور در سال 95 برای اولین‌بار روند رو به رشدی داشته و طی شش ماهه نخست سال جاری نیز این رقم مثبت بوده است.
 
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان تصریح کرد: مرز شلمچه در ایام اربعین حسینی برای صادرات، باز است و صادرات کنندگان می‌توانند در این ایام نیز نسبت به صادرات محصولات خود از مبادی و مرزهای استان اقدام کنند.
 
حسن زاده عنوان کرد: تلاش‌هایی انجام گرفت تا امسال در زمان برگزاری مراسم اربعین امکان صادرات از مرزهای استان متوقف نشود و تجار و صادرکنندگان بتوانند در این زمان به صادرات بپردازند تا مشکلی در بحث تجارت برای بازرگانان به وجود نیاید.
 
وی در خصوص صادرات آرد گفت: میزان صادرات آرد در شش ماهه نخست امسال 13 هزار تن بوده است و در این زمینه امیدواریم این رقم را تا پایان سال به 50 هزار تن برسانیم.
 
وی با تبریک روز صادرات و اهمیت این مساله خاطرنشان کرد: مراسم بزرگداشت روز ملی صادرات اواخر آبان ماه با حضور مسئولین کشوری، استانی و جمعی از صادرکنندگان و فعالان اقتصادی خوزستان برگزار خواهد شد و در این مراسم از صادرکنندگان نمونه استانی در سال جاری تجلیل می‌شود.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است