خوزستان خبر
کد خبر: 1728       دوشنبه 01 آبان 1396 در 13:15
| ف | | |

روادید برای زائران اربعین در پایانه های مرزی چذابه و شلمچه صادر نمی شود

روادید برای زائران اربعین در پایانه های مرزی چذابه و شلمچه صادر نمی شود

روادید(ویزا) برای زائران اربعین حسینی در پایانه های مرزی چذابه و شلمچه به هیچ وجه صادر نخواهد شد و زائران باید در شهرهای خود و از طریق دفاتر و مراکز مجاز سازمان حج و زیارت اقدام به تهیه ویزا کنند

مدیرکل انتظامی و امور مرزی استانداری خوزستان گفت: روادید(ویزا) برای زائران اربعین حسینی در پایانه های مرزی چذابه و شلمچه به هیچ وجه صادر نخواهد شد و زائران باید در شهرهای خود و از طریق دفاتر و مراکز مجاز سازمان حج و زیارت اقدام به تهیه ویزا کنند.

رضا نجاتی روز دوشنبه با بیان اینکه عبور زائران اربعین حسینی از پایانه های مرزی چذابه و شلمچه همچون سال های گذشته تنها با داشتن گذرنامه و روادید امکان پذیر است افزود: با هماهنگی انجام شده ماموران انتظامی و مرزبانی از تردد افراد و زائران بدون مدارک قانونی به شدت جلوگیری می کنند.

وی گفت: بر اساس قانون کشور عراق ، سه سال زندانی در انتظار کسانی است که بدون روادید وارد این کشور می شوند.

مدیرکل انتظامی و امور مرزی استانداری خوزستان بیان کرد: در تردد زائران اربعین حسینی مشکلی نداریم ولی به زائران توصیه می شود عبور از پایانه های مرزی خوزستان را به روزهای آخر منتهی به روز اربعین موکول نکنند تا نظم و انضباط در پایانه ها خدشه دار نشود.

نجاتی گفت: زیرساخت های مهم به خصوص راه ، آب و توقفگاه خودرو در پایانه های چذابه و شلمچه بسیار بهتر از اربعین پارسال است و طبیعی است به همان نسبت مشکلات کمتری در تردد زائران عزیز اربعین حسینی خواهیم داشت.

وی با اشاره به هماهنگی انجام شده در ستاد اربعین استان در راستای خدمت رسانی مطلوب تر به زائران اظهارکرد: حدود 800 موکب (مرکز پذیرایی) در پایانه های مرزی چذابه و شلمچه با مشارکت های مردمی در حال برپایی است و این خدمت رسانی تا بازگشت کامل زائران ادامه خواهد داشت.

سردار قاسم رضایی فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی ایران روز یکشنبه هفته جاری از زیرساخت های پایانه مرزی چذابه دیدن کرد.

وی با مثبت ارزیابی کردن زیرساخت های پایانه چذابه گفت: در این پایانه امکان پذیرش یک میلیون زائر در ایام اربعین حسینی وجود دارد.

بنا به این گزارش با وجود اینکه 18آبان روز اربعین حسینی است ولی حرکت کاروان های اربعین حسینی به سمت 2پایانه مرزی چذابه و شلمچه از 10 تا 15روز قبل از اربعین شروع می شود و بازگشت آنان از عتبات عالیات سه تا پنج روز پس از اربعین حسینی ادامه می یابد.

پایانه مرزی چذابه در 110کیلومتری شمال غرب اهواز و پایانه مرزی شلمچه در 16کیلومتری غرب خرمشهر 2 کانون از چهار کانون اصلی تردد زائران اربعین حسینی هستند.

در اربعین حسینی پارسال حدود 430 هزار زائر از پایانه چذابه و 650هزار زائر از طریق مرز شلمچه راهی عتبات عالیات شدند.

در اربعین امسال 400موکب مردمی در مرزچذابه و 400موکب دیگر در مرز شلمچه مسئولیت پذیرایی شبانه روزی از زائران اربعین حسینی را برعهده دارند.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است