خوزستان خبر
کد خبر: 1727       دوشنبه 01 آبان 1396 در 13:08
| ف | | |

معاون اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اعلام کرد:

خوزستان سومین استان بیکار کشور

 خوزستان سومین استان بیکار کشور

در آخرین آمار ارائه شده از سوی مرکز آمار ایران، خوزستان با 14.9درصد نرخ بیکاری سومین استان کشور در زمینه بیکاری است

معاون اشتغال اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: در آخرین آمار ارائه شده از سوی مرکز آمار ایران، خوزستان با 14.9درصد نرخ بیکاری سومین استان کشور در زمینه بیکاری است.
 
رضا میرانی اظهار کرد: آنچه مبنای کار اداره کل تعاون در بحث آمار اشتغال است، سرشماری عمومی نفوس و مسکن است و سایر آمارهای ارائه شده در این زمینه در حد استناد و استحکام آمارهای سرشماری نفوس مسکن نیستند.
 
وی افزود: در بحث اشتغال دو مدل آمار ارائه می‌شود، یکی آمارهای سرشماری نفوس و مسکن است که هر پنج سال یکبار ارائه می‌شود و مدل دیگر نیز نرخ بیکاری است.
 
معاون اشتغال اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان تصریح کرد: این آمار به صورت فصلی ارائه می‌شود و به صورت نمونه‌گیری است و کل جامعه را در بر نمی‌گیرد و نمی‌توان به طور کامل به آن استناد کرد بلکه به عنوان یک شاخص در نظر گرفته می‌شود.
 
وی ادامه داد: در آخرین آمار ارائه شده از سوی مرکز آمار ایران، خوزستان با 14.9درصد نرخ بیکاری سومین استان کشور در زمینه بیکاری است و در این زمینه استان‌های چهار محال و بختیاری و کرمانشاه بالاتر از خوزستان، در رتبه‌های اول و دوم بیکاری کشور قرار دارند.
 
معاون اشتغال اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: این آمار ارائه شده در بحث نرخ بیکاری استان خوزستان آماری فصلی است که از سوی مرکز آمار ایران برای تابستان ساال 96 تنظیم و ارائه شده است.
 
میرانی خاطرنشان کرد: برنامه‌های اشتغالزایی تحت عنوان اشتغال فراگیر از ابتدای دولت دوازدهم آغاز شد و به صورت یک طرح کلی در بحث اشتغال در حال اجراست. این طرح زیر مجموعه‌هایی از جمله کارورزی، آموزش در محل کار، آموزش مهارتی در محل واقعی کار و... دارد که در حال حاضر نیز در استان در حال اجرا هستند.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است