خوزستان خبر
کد خبر: 1701       سه شنبه 25 مهر 1396 در 14:29
| ف | | |

معاون سازمان آب و برق خوزستان اعلام کرد:

امسال خشکسالی داریم/نیمی از مخازن سدها خالی است

امسال خشکسالی داریم/نیمی از مخازن سدها خالی است

معاون مطالعات پایه سازمان آب و برق خوزستان با اشاره به این‌که حدود 10میلیارد متر مکعب از مخازن سدهای استان خالی است، گفت: امسال در تمام حوزه‌های آبی استان خوزستان، خشکسالی ملایم خواهیم داشت

معاون مطالعات پایه سازمان آب و برق خوزستان با اشاره به این‌که حدود 10میلیارد متر مکعب از مخازن سدهای استان خالی است، گفت: امسال در تمام حوزه‌های آبی استان خوزستان، خشکسالی ملایم خواهیم داشت.
 
هوشنگ حسونی زاده در خصوص وضعیت فعلی مخازن سدهای استان استان، اظهار کرد: حجم مفید آبی که در مخازن استان خوزستان وجود دارد، حدود 4 میلیارد و 100متر مکعب است که در واقع بیانگر تکمیل شدن 51 درصد از مخازن استان است.
 
وی با اشاره به این‌که برای تکمیل مخازن سدهای خوزستان به حدود 10 میلیارد متر مکعب آب نیاز است، افزود: حدود 71 درصد از ظرفیت مخزن سد کارون 4 تکمیل شده و این سد در حال حاضر بیشترین آب را در خود ذخیره کرده است.
 
معاون مطالعات پایه سازمان آب و برق خوزستان ادامه داد: سد مارون نیز با تکمیل 32 درصد از ظرفیت خود، کمترین ذخیره آبی استان را به خود اختصاص داده است.
 
حسونی زاده با بیان این‌که بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده امسال در تمام حوزه‌های آبی استان خوزستان، خشکسالی ملایم خواهیم داشت، گفت: خشکسالی به دسته‌های خیلی شدید، شدید، متوسط، ملایم و نرمال تقسیم‌بندی می‌شود و بر اساس بررسی‌ها و پیش‌بینی‌های انجام گرفته امسال در خوزستان خشکسالی ملایم داریم.
 
وی ادامه داد: آنچه که دارای اهمیت است بحث توزیع بارش‌هاست به شکلی که اگر بارشی را در آبان ماه داشته باشیم به کشاورزان و مخازن استان کمک شایانی می‌کند زیرا در اینصورت در آبیاری اول برای کشت پاییزه کشاورزان نیاز به استفاده از مخازن ذخیره شده نیست.
 
معاون مطالعات پایه سازمان آب و برق خوزستان خاطرنشان کرد: از مسئولان بخش کشاورزی و کشاورزان درخواست داریم تا نهایت کمک را برای مدیریت منابع با سازمان آب و برق خوزستان داشته باشند تا بتوانیم از این منابع به خوبی و بدون هیچ مشکلی استفاده کنیم.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است