خوزستان خبر
کد خبر: 1698       سه شنبه 25 مهر 1396 در 10:53
| ف | | |

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خبرداد:

صدور مجوز استفاده از فاینانس برای احداث تصفیه خانه های پنج شهر خوزستان

 صدور مجوز استفاده از فاینانس برای احداث تصفیه خانه های پنج شهر خوزستان

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خوزستان از صدور مجوز شورای اقتصاد برای استفاده از تسهیلات مالی خارجی(فاینانس) درخصوص احداث تصفیه خانه های پنج شهر آبادان، خرمشهر، بندرامام خمینی(ره)، ماهشهر و شادگان خبر داد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خوزستان از صدور مجوز شورای اقتصاد برای استفاده از تسهیلات مالی خارجی(فاینانس) درخصوص احداث تصفیه خانه های پنج شهر آبادان، خرمشهر، بندرامام خمینی(ره)، ماهشهر و شادگان خبر داد .

امید حاجتی در خصوص جزئیات این خبر گفت: بر اساس مجوز صادر شده از شورای اقتصاد در راستای احداث تصفیه خانه پنج شهر استان، سقف استفاده از تسهیلات مالی خارجی (فاینانس) حداکثر به مبلغ حدودا پنجاه میلیون یورو بوده که از آن میزان حدود ۳۹ میلیون یورو به عنوان اصل تسهیلات و مبلغ ۱۱ میلیون یورو به عنوان هزینه های تبعی شامل سود، کارمزد، بیمه و سایر هزینه ها از محل مجوز بند ( ۳۳-۱) قانون بودجه سال ۹۲ کل کشور تعیین می شود .

حاجتی با بیان این که در این مجوز رعایت شرایط زیست محیطی برای دستگاه اجرایی به عنوان یک الزام در نظر گرفته شده است، اظهارکرد: رعایت قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور مصوب مجلس شورای اسلامی در این پروژه ها الزامی است .

وی خاطرنشان کرد: دستگاه اجرایی ذیربط در اجرای پروژه های ذکر شده، ملزم به رعایت مفاد مصوبه ای از ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در خصوص نظامنامه پیوست فناوری و توانمندی های داخلی در قراردادهای بین المللی و طرح های مهم ملی است. همچنین وزارت نیرو موظف شده است گزارش عملکرد طرح را هر شش ماه یکبار به سازمان برنامه و بودجه کشور و سایر مراجع ذیربط ارسال کند.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است