خوزستان خبر
کد خبر: 1669       سه شنبه 18 مهر 1396 در 12:13
| ف | | |

تهیه هزینه ویلچر و سفر به مشهد برای مادر شهید

تهیه هزینه ویلچر و سفر به مشهد برای مادر شهیدتوسط سربازان آتش به اختیار رهبر صورت گرفت

تهیه هزینه ویلچر و سفر به مشهد برای مادر شهیدتوسط سربازان آتش به اختیار رهبر صورت گرفت

مادر شهید محمود صالحی پور با همت اعضا جبهه فعالان فرهنگی انقلاب به زیارت باب الحوائج امام رضا علیه السلام شرفیاب شد.

مادر شهید محمود صالحی پور با همت اعضا جبهه فعالان  فرهنگی انقلاب به زیارت باب الحوائج امام رضا علیه السلام شرفیاب شد.

و اینک سخن از مادر شهیدی است که برای انقلاب اسلامی حماسه های جاویدی ساخت و با لبیک به ندای معمار کبیر انقلاب اسلامی، زینب گونه در حماسه دفاع مقدس فرزند برومند خویش را روانه جبهه کرد تا خدشه ای به نهال نوپای انقلاب اسلامی وارد نشود.
قلم عاجز است از نگارش عظمت ایثار و مجاهدت این پرورنده ی عشق و سالک صبر. مادر شهید محمود صالحی وند ‌به‌رغم بی مهری هایی که چشیده اما آرام و صبور است و لب به شکوه نمی گشاید چرا که میوه ی دلش را با خدا معامله کرده  است.
اما چندی پیش اعضاء گروه جبهه فعالان فرهنگی انقلاب متوجه شرایط نامناسب  معیشت او می شوند و‌با اقدامی آتش به اختیار لبخند را بر لب های ذاکر این مادر قهرمان باز می گردانند.
یگی از سربازان گمنام این جبهه ماجرا را این گونه شرح می دهد:
پیش از این که به دیدن مادر شهید برویم متوجه شدیم که نیاز به ویلچر برقی دارند و بنیاد شهید به دلیل قوانین و یا عدم نظارت صحیح بر وضعیت ایشان نتوانسته جوابگوی این نیاز باشد.

بعد از مطلع شدن از این اوضاع خبر را در گروه جبهه فعالان فرهنگی انقلاب اسلامی که بیش از ۸۰۰ نفر عضو از فعالین فرهنگی سراسر خوزستان دارد مطرح نمودیم و برای این که از نزدیک در جریان مشکلات ایشان قرار بگیریم  به همراه دو نفر از خواهران به منزل این مادر صبور رفتیم و با یک خانه ی کوچک که از حداقل امکانات برخوردار بود مواجه شدیم.


این مادر بزرگوار به قدری دل ش پر بود که به گریه افتاد و رد اشک بر گونه هایش عرق شرم را بر پیشانی ما نشاند از این که ویلچر برقی ندارد تا به کارهایش رسیدگی کند گفت و از آرزوی تمام عمرش برای زیارت باب الحوائج امام رضا علیه السلام
و نیز گلایه کرد از این که به دلیل نبود مسیر تردد برای معلولین مجبور است از دور به زیارت فرزندش برود.
 هنگامی که اوضاع نامساعد این مادر را  
با رییس بنیاد شهید مطرح کردیم ایشان اعتراض کرد  که چرا در خانواده شهدا تجسس می کنید؟ شما اصلا با چه عنوانی  به منزل شهید رفته اید؟ برای ورود به منزل شهید اول باید با ما باید هماهنگ کنید.  لازم نیست شما به خانواده شهدا صدقه بدهید خانواده شهدا صدقه نمیخواهند؛ قانون ما یک ویلچر و یک تخت و یک عصای واکر و حضور ماهیانه  پزشک برای خانواده های دارای مشکل است.
بودجه ای که برای ما تعریف شده همین است؛ ما 138خانواده  همچون این مادر شهید در منطقه حصیر اباد داریم لذا برای کمک های بیش از این دست مان بسته است ...
پس از آن ما را به رییس منطقه حصیر آباد ارجاع دادند و با شنیدن همان حرفهای تکراری به این نتیجه رسیدیم که به خودمان به صورت جهادی و انقلابی وارد عمل شویم.
اعضای گروه که متوجه ژرفای غم بر قلب این مادر شهید شدند در اقدامی آتش به اختیار بیش از ۷ میلیون تومان هزینه تهیه ویلچر و سفر مشهدی ایشان را جمع  آوری کردند.
پس از آن به همراه یکی از اعضا گروه  و پرستارشان در بدرقه ای شورانگیز از سوی اعضای جبهه در فرودگاه راهی مشهدالرضا شدند
با مبالغ جمع شده در همان جا یک ویلچر برقی برای ایشان خریداری شد و در دفتر آستان قدس با نهایت احترام  به مادر شهید تقدیم گشت.
 این حرکت با تلاش انقلابی و جهاد گونه تک تک سربازان آتش به اختیار رهبر و بدون هیچ گونه حمایتی از سوی ارگان ها و نهادهای مربوط
 رقم خورد.
  این راه و این حرکت ها تا ظهور منجی عالم بشریت ادامه دارد و هیچ مانع و سنگی نمی تواند مسیرمان را سد کند.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است