خوزستان خبر
کد خبر: 1658       چهارشنبه 12 مهر 1396 در 11:51
| ف | | |

مدیرکل حج و زیارت خوزستان عنوان کرد:

زائران پیش از سفر به عراق حتما بیمه شوند

زائران پیش از سفر به عراق حتما بیمه شوند

بیمه ایران کار بیمه زائران را انجام می‌دهد. مبلغ حق بیمه سفر به عتبات عالیات 18.800 تومان و مبلغ بیمه خدمات درمانی آن 6.200 تومان است و در مجموع زائران باید 25 هزار تومان پرداخت کنند

مدیرکل حج و زیارت خوزستان با تاکید بر لزوم بیمه شدن زائران برای سفر به کشور عراق گفت: سامانه سماح تنها سامانه قابل اعتماد برای ثبت‌نام زائران است که فرایند کار در آن قانونی است.
 
ناصر حویزاوی اظهار کرد: برای انجام ثبت‌نام سفر زیارتی به کشور عراق تنها سامانه‌ای که قابل اعتماد و فرایند آن قانونی است، سامانه سماح است و خدمات ویژه‌ای در عراق ارائه می‌دهد.
 
وی با اشاره به حادثه تروریستی انفجار حله در سال گذشته که منجر به کشته شدن تعداد زیادی از زائران خوزستانی شد، افزود: عراق کشور حوادث است و احتمال وقوع هر حادثه‌ای در این سفر وجود دارد بنابراین باید زائران پیش از سفر بیمه شوند و هیچ عذری در این خصوص مورد قبول نیست.
 
مدیرکل حج و زیارت خوزستان گفت: بیمه ایران کار بیمه زائران را انجام می‌دهد. مبلغ حق بیمه سفر به عتبات عالیات 18.800 تومان و مبلغ بیمه خدمات درمانی آن 6.200 تومان است و در مجموع زائران باید 25 هزار تومان پرداخت کنند.
 
حویزاوی بیان کرد: زائران پس از ثبت‌نام و پرداخته هزینه، کد رهگیری دریافت می‌کنند و پس از آن بیمه‌گذار باید تمام خدمات در شرایط خاص را به زائران ارائه دهد.
 
وی گفت: همچنین زائران برای تهیه ویزا باید از طریق سامانه سماح اقدام کنند و در صورتی که ویزای فردی مشکل داشته یا غیرقانونی باشد از خروج این فرد از مرز جلوگیری می‌شود.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است