خوزستان خبر
کد خبر: 1652       سه شنبه 11 مهر 1396 در 10:21
| ف | | |

فرماندار خبرداد:

ساخت یک نیروگاه بادی 50 مگاواتی در ایذه

ساخت یک نیروگاه بادی 50 مگاواتی در ایذه

با همکاری یک کنسرسیوم دانمارکی‌-‌ لهستانی یک نیروگاه بادی 50 مگاواتی در ایذه احداث خواهد شد

فرماندار ایذه از ساخت یک نیروگاه بادی در این شهرستان خبر داد و گفت: با همکاری یک کنسرسیوم دانمارکی‌-‌ لهستانی یک نیروگاه بادی 50 مگاواتی در ایذه احداث خواهد شد.
 
محسن بیرانوند اظهار کرد: هفته گذشته یک هیات دانمارکی – لهستانی با حضور در شهرستان ایذه ظرفیت‌های این شهرستان را به منظور ایجاد نیروگاه بادی بررسی کردند.
 
وی افزود: این کنسرسیوم خارجی در حوزه انرژی‌های نوین فعال بوده و قرار است تا با همکاری این کنسرسیوم یک نیروگاه بادی با ظرفیت تولید 50 مگاوات ایجاد شود.
 
بیرانوند تصریح کرد: بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که در مرکز استان با حضور استاندار خوزستان با این کنسرسیوم خارجی منعقد شد، قرار است در دو ماه آینده این کنسرسیوم با حضور در استان خوزستان، نسبت به عقد قرارداد برای احداث نیروگاه بادی ایذه اقدام کند.
 
وی عنوان کرد: نیروگاه بادی 50 مگاواتی ایذه قرار است با سرمایه‌گذاری 80 میلیون یورو و با همکاری این کنسرسیوم در شهرستان احداث شود.
 
بیرانوند خاطرنشان کرد: زمین موردنیاز احداث این نیروگاه توسط فرمانداری شهرستان به این هیات پیشنهاد داده شده است اما هنوز مشخص نیست که چه میزان زمین برای احداث این نیروگاه نیاز است.
 
 

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است