خوزستان خبر
کد خبر: 1631       سه شنبه 04 مهر 1396 در 15:02
| ف | | |

ترغیب دختر افسرده به خودکشی در شبکه‌های اجتماعی

ترغیب دختر افسرده به خودکشی در شبکه‌های اجتماعی

عامل ترغیب این خودکشی که در فضای مجازی فعالیت داشت شناسایی و دستگیر شد

رئیس پلیس فتا استان خوزستان با اشاره به مرگ مشکوک دختر افسرده گفت: عامل ترغیب این خودکشی که در فضای مجازی فعالیت داشت شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش خوزنیوز و به نقل از پایگاه خبری پلیس؛ سرهنگ حسنوند با بیان اینکه دختری که با فوت پدرش دچار افسردگی شده بود و در نتیجه این افسردگی و ترغیب فردی که با وی در شبکه اجتماعی ارتباط داشت اقدام به خودکشی کرده بود، اظهار کرد: دختر مزبور که پدر خود را از دست داده بود، روزی به سر مزار پدرش در یکی از شهرستانهای استان می‌رود و دچار افسردگی  شدید می‌شود. وی همان جا بر سر مزار پدر با پسری که در شبکه اجتماعی با وی ارتباط داشت تماس برقرار کرده و شرح حال خود را با وی در میان می‌گذارد.
 
وی افزود: پسر به او پیشنهاد می‌کند با قرص برنج خودکشی کند و دختر هم با تهیه قرص برنج بر سر مزار پدر اقدام به خودکشی می‌نماید و جان خود را از دست می‌دهد.
 
سرهنگ حسنوند تصریح کرد:  با شناسایی و دستگیری متهم و تحقیقات اولیه سوالاتی مطرح شد که در جواب، فرد دستگیر شده اظهار کرد قصدش شوخی بوده و انگیزه جدی در این موضوع نداشته است.
 
رییس پلیس فتا در توصیه به کاربران تاکید کرد: به هیچ عنوان در این فضا کاربران را ترغیب به اعمال خطرناک و مجرمانه نکنند، چرا که علاوه بر تهدیدات جدی برای کاربر مورد نظر، در صورت هرگونه اتفاقی آنها مسئول بوده و باید حداقل نزد وجدان خود شرمسار باشند.
 
وی با بیان اینکه ترغیب افراد به خودکشی یا اعمال مجرمانه در فضای مجازی جرم بوده و با این افراد برخورد قانونی صورت می‌گیرد، گفت: خانواده ها باید نسبت به فعالیت سایبری فرزندان خود حساس باشند و آنها را در این فضا همراهی کنند.

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است