خوزستان خبر
کد خبر: 1630       دوشنبه 03 مهر 1396 در 14:55
| ف | | |

رئیس اداره حفاظت محیط زیست اهواز:

در توزیع نذورات از ظروف گیاهی استفاده شود

در توزیع نذورات از ظروف گیاهی استفاده شود

رئیس اداره حفاظت محیط زیست اهواز با اشاره به مشکلات ناشی از رها کردن ظروف پلاستیکی یکبار مصرف در محیط زیست، خواستار استفاده از ظروف گیاهی برای پخش نذورات توسط هیات‌ها و تکایای مذهبی و مردم شد

رئیس اداره حفاظت محیط زیست اهواز با اشاره به مشکلات ناشی از رها کردن ظروف پلاستیکی یکبار مصرف در محیط زیست، خواستار استفاده از ظروف گیاهی برای پخش نذورات توسط هیات‌ها و تکایای مذهبی و مردم شد.
 
علی بنی‌عگبه اظهار کرد: ظروف پلاستیکی دیر تجزیه و دیر جذب هستند و ماندگاری این ظروف در طبیعت بسیار طولانی است. بر اساس تحقیقات انجام شده، تجزیه این ظروف بین 300 تا 900 سال در طبیعت به طول می‌انجامد.
 
وی تصریح کرد: اما متاسفانه ما با تلنباری از این پسماندها در طبیعت مواجه هستیم که مشکلات زیادی را برای محیط زیست، آب‌های جاری و سطحی و همچنین زیست‌مندان موجود در این آب‌ها ایجاد می‌کند.
 
رئیس اداره حفاظت محیط زیست اهواز عنوان کرد: با توجه به اینکه در ماه محرم قرار داریم و به علت توزیع غذای نذری عموما با افزایش بسیار زیاد استفاده از ظروف پلاستیکی برای پخش و توزیع غذا و نوشیدنی نذری در تکایا، هیات‌های مذهبی، مساجد یا مردم مواجه هستیم، با ارگان‌های مربوطه مکاتباتی داشتیم و درخواست کرده‌ایم که هیات‌ها و تکایا و همچنین مردم برای پخش غذاهای نذری خود به سمت استفاده از ظروف گیاهی سوق پیدا کنند.
 
بنی‌عگبه ادامه داد: ظروف یک بار مصرف با مواد اولیه پایه گیاهی به راحتی جذب طبیعت می‌شوند. بنابراین توصیه ما به مردم شریف و عزادار استفاده از این ظروف برای توزیع و پخش غذاهای نذری است.
 
مرجع / ایسنا

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است